Ministr slíbil otevření D8čky v prosinci

Od Bílinky až před Dobkovičky a pak tunely v Radejčíně, části zatím ještě neotevřené dálnice, které si dnes přišlo prohlédnout více než deset tisíc návštěvníků. Na silnici vyrazili pěšky, na kole, bruslích i na koloběžkách. Ministr dopravy Dan Ťok dnes na dálnici hejtmanovi Ústeckého kraje Oldřichu Bubeníčkovi, krajskému radnímu pro dopravu Jaroslavu Komínkovi i všem návštěvníkům znovu slíbil, že bude D8 otevřena v polovině prosince.

Řada návštěvníků se podle jejich slov přišla přesvědčit, že stavba pokračuje podle harmonogramu, aby byl dodržen termín otevření 17. prosince. „Je dobré, že se mohou lidé přímo na místě podívat, co dalšího se podařilo dokončit. Pan ministr zde znovu přislíbil, že v prosinci už budeme po dálnici jezdit. Bude to velký vánoční dárek nejen pro řidiče, ale hlavně pro obyvatele z obcí, kudy dnes vedou objízdné trasy,“ uvedl při prohlídce stavby hejtman Oldřich Bubeníček.

 

Hlavním organizátorem dnešní akce bylo Ředitelství silnic a dálnic. Ústecký kraj zajistil pro zájemce bezplatnou kyvadlovou dopravu. Aut obusy jezdily už od dopoledne plné a rozvážely návštěvníky k hlavní části programu i do Radejčína na komentované prohlídky tunelu. Na návštěvníky na trase čekala například ukázka stavební techniky, simulátory nárazu, atrakce pro děti i letecké záběry likvidace sesuvu u Dobkoviček a dalších částí stavby.

 

 

foto
Den otevřených dveří přilákal cyklisty, bruslaře i pěší.

foto
Zprava ministr dopravy Dan Ťok, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

foto
Vlevo radní pro dopravu Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

Red

Red