Natoč video a pojeď na olympiádu!

001

Rozumíte natáčení videí? Bavíte své přátele spoty na Facebooku, Instagramu či Youtube nebo máte desítky zhlédnutí na Instastories? Dokážeme vás dostat na Olympiádu dětí a mládeže, i když zrovna nejste přeborník ve sportovních disciplínách. Bude k tomu stačit právě jedno vaše video. Na ODM 2017 v J ihomoravském kraji kromě reprezentantů ve 22 sportovních disciplínách pojedou i ti nejlepší z jednotlivých krajů, aby se utkali v umělecké soutěži, kde bude rozhodovat o úspěchu právě krátký film nebo video.

„Společně, ne vedle sebe“, to je motto letošní letní olympiády dětí a mládeže. A bude to i hlavní téma soutěžních videí. Nemusí jít nutně o oblast sportu, ale o zachycení významu motta v běžném životě. První kolo soutěže probíhá v každém kraji. Další už pak přímo v Brně na olympiádě.

Věková kategorie:                                         chlapci a dívky ve věku od 12 do 15 let (ročník 2002 – 2005)

Termín zahájení soutěže:                            1. 2. 2017

Termín ukončení soutěže:                         31. 3. 2017

Termín oznámení postupujících:            30. 4. 2017

Délka soutěžního snímku:                          do 2 minut (vizuální prezentace vlastní osoby max. 30 vteřin, hudební doprovod ani text není podmínkou)

Médium:                                                            mobil, tablet, kamera

Zpracování:                                                       elektronicky v běžných formátech

Způsob doručení:                                           na http://sberdat.kr-ustecky.cz/soutez-odm-2017

Všechna videa pak na konci posoudí odborná porota a vybere 2 chlapce a 2 dívky, kteří se stanou součástí výpravy Ústeckého kraje a vyrazí od 24. do 29. června na ODM 2017 do Brna.

O ODM

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Jde o projekt Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Poslední a velmi úspěšná ODM se konala v lednu 2016 právě v Ústeckém kraji. Hry VIII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky se tentokrát uskuteční v metropoli Jihomoravského kraje v Brně. Pořadatelé vypsali 22 sportovních odvětví.  Předpokládaná účast je téměř 4700 sportovců a trenérů.

 

Red

Red