Nejvyšší meziroční nárůst počtu turistů má Ústecký kraj

Počet turistů v Ústeckém kraji meziročně stoupl. Ve třetím čtvrtletí region navštívilo o 13% turistů více než loni v tomto období. Nejvíce zahraničních hostů již tradičně přijelo z Německa. Druhou nejpočetnější skupinu tvořili turisté ze Slovenska a na třetím místě v počtu návštěvníků v regionu se umístilo Polsko.

unnamed-8Z pohledu regionů se nejvíce dařilo Ústeckému kraji především díky zvýšení návštěvnosti re zidentů. Počet jejich nocí strávených na Ústecku se meziročně zvýšil o 16,4 %. V posledním sledovaném čtvrtletí se zvýšil počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních o 7,6 % a počet jejich přenocování o 5,5 %.

„Tato čísla nás samozřejmě těší a jsou důkazem toho, že náš kraj má rozhodně turistům co nabídnout. Mají zde možnost strávit jak odpočinkovou, tak aktivní dovolenou,“ vyjádřil se ke zveřejněné statistice Jiří Válka, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Ústeckého kraje. „Potvrdil se tak dlouhodobý trend od roku 2010 stále zvyšující se návštěvnosti našeho kraje. I přes tato pozitivní čísla je nutno nadále pokračovat jak v propagaci kraje a projektech na podporu cestovního ruchu, tak ve zkvalitňování sl užeb i infrastruktury,“ dodal Válka.

 

Podrobnější statistiku naleznete zde https://czso.cz/csu/czso/cri/cestovni-ruch-3-ctvrtleti-2016_

unnamed-9 unnamed-10

Red

Red