Noví studenti gymnázia Lovosice se seznamují v přírodě

Noví studenti se seznamují v přírodě

GYMNÁZIUM LOVOSICE / Tradiční aktivita školy napomáhá vzájemnému poznávání gymnazistů
LOVOSICE – Úvodní seznamovací pobyt (tzv. „Seznamovák“) pro své nově příchozí studenty Primy (osmileté studium) i prvního ročníku (čtyřleté studium) pořádá tradičně Gymnázium Lovosice na přelomu srpna a září. Začátek tohoto školního roku proto nebude v tomto směru žádnou výjimkou.
Letos budoucí gymnazisté této tradiční státní střední školy školy se tak mohou opět těšit na různé pohybové, dovedností i znalostní aktivity v přírodě, a to v atraktivní lokalitě Opárenského údolí a blízké obce Velemín. Ve dvou dnech je zde čeká velmi pestrý program, který pro ně jejich příští učitelé (i někteří starší spolupžáci) připravují. Nechybějí tak například mnohé zajímavé outdoorové prvky, hry v přírodě, střelba se vzduchovek, drobné pohybové hry, noční přesun ani tradiční oheň a opékání stejně jako celá řada dalších jiných úkolů. 
„Tato dlouholetá nadrámcová aktivity školy není logicky fyzicky ani psychicky pro nové studenty vůbec nijak náročná a je koncipována zejména zábavnou poutavou formou. Slouží především ke vzájemnému poznávání budoucích třídních kolektivů studentů našeho gymnázia,“ říká k tomu šéfka akce Lucie Jonášová.
FOTO: ARCHIV GYMLOVO
Red

Red