Lovosické gymnazistky ovládly krajské kolo Ekologické olympiády

LOVOSICE / TEPLICE – Skvělého úspěchu dosáhl tříčlenný dívčí tým z Oktávy lovosického gymnázia, který se stal celkovým vítězem nedávného krajského kola tradiční Ekologické olympiády.

Družstvo středoškolaček (ve složení: Tereza Cimrmanová, Michaela Hašková a Anna Sammartino) si při dvoudenní víkendové soutěži, kterou hostilo teplické gymnázium, vedlo v nabité konkurenci takřka třicítky týmů různých škol z celého Ústeckého kraje vůbec nejlépe, a vybojovalo si tak zasloužený postup do celorepublikového finále (to se uskuteční v červnu 2018). Gymnázium v Lovosicích reprezentovaly při nynější soutěži celkem tři týmy.

Program byl po oba dny bohatý (nechyběla prohlídka školního bioparku, testy i poznávání poznávání vrcholků Českého středohoří, přírodnin či elektráren). Ve druhém dni pak byly na pořadu i praktické úkoly, jako anketa mezi obyvateli města na téma Odpady a nakládání s nimi (získané výsledky museli studenti statisticky zpracovat). Poté zjišťovali zdravotní stav stromů v parku a vymýšleli, jaké změny by navrhli provést, aby se tam občané cíli lépe. Večerní blok obstaraly přednášky (zajímavosti Českého středohoří či téma rostlin z tzv. červeného seznamu). Své znalosti v oboru mohli účastníci zároveň prokázat i v různých doprovodných soutěžích (například v poznávání šišek, dřevin, hub, nerostů či zajímavých biologických materiálů).

„Z výsledku máme samozřejmě velkou radost. Všem děkujeme za výtečnou reprezentaci gymnázia při této olympiádě. holkám budeme držet palce i v samotném finále,“uvedla k tomu školní koordinátorka a učitelka biologie z lovosického gymnázia Iva Řezníčková.

Red

Red