Ohlašovačka bombových výbuchů z Roudnice je za mřížemi

 

bomba kauflandV rukou policistů skočila 36letá žena z Roudnicka, která opakovaně anonymními telefonáty hrozila výbuchem v roudnických nákupních centrech. První telefonát tohoto druhu policisté zaznamenali na konci května a poslední výhružné oznámení přijali uprostřed uplynulého týdne.

Celkem v pětadvaceti případech tato žena šířila nepravdivou zprávu, která znepokojila roudnické zákazníky nákupního centra včetně personálu a bezdůvodně zaměstnávala integrovaný záchranný systém. V jednom případě dokonce použila atrapu napodobující nástražný výbušný systém a v jednom z posledních případů založila v objektu nákupního centra požár. Ke zranění osob ani k nálezu nástražného výbušného systému či k iniciaci výbuchu nedošlo. Celková škoda je předběžně odhadována na více jak milion korun.

Motivem výše uvedených činů je pravděpodobně snaha řešit své osobní a finanční problémy. Intenzivní práce litoměřických kriminalistů se nakonec zúročila a komisař služby kriminální policie a vyšetřování v úterý obvinil dotyčnou z trestných činů šíření poplašné zprávy a poškození cizí věci. Dnešního dne soudce akceptoval návrh na vzetí do vazby a v případě soudem uznané viny hrozí obviněné až pětileté vězení. Podle diskuzí na internetu se jedná  o vedoucí z jedné z okolních prodejen

nprap. Pavla Kofrová

 

Red

Red