Opět se pojede Srpnová Tour de Labe

29. 07. 2013 | Tisková zpráva Tour de Labe | Zprávy z Roudnicka

Na sobotu 3. srpna 2013 je připravován další díl seriálu „Tour de Labe pro všechny“ s prohlídkou zámku Liblice, průjezdem Kokořínským údolím, Štětím a večerní degustací vín ve sklípku na Mělníku.

POPIS CESTY:

Sejdeme se po 8. hodině ranní před nádražím Neratovice, kde proběhne obvyklá prezentour de labece a v 8:45 výklad trati a START.
Pojedeme tentokrát z Neratovic přes Labe na pravý břeh a dále přes Mlékojedy a Všetaty k baroknímu zámku Liblice s francouzským parkem. Na zámku je speciálně pro naši akci vyjednaná půlhodinová prohlídka hlavních interiérů (vstup do 50,-Kč). Dál pojedeme po cyklotrase 141, přes Hostín a podél Pšovky do Lhotky. Odtud budeme pokračovat podél říčky a rybníků po cyklotrase č. 142 přírodní rezervací Kokořínský důl kolem hradu a přes obec Kokořín, kde plánujeme polední pauzu. Dále Truskavenským dolem mezi skalními útvary přes Želízy (Čertovy hlavy) a krajem loupežníka Štětky, přes Stračí do Štětí (okolo 15:00)
HNĚVICE MĚLNÍK – úsek doporučený pro vozíčkáře.

V 15:30 se od nádraží v Hněvicích vydáme po asfaltové cyklostezce podle Labe na poslední úsek, přibližně 11 km, kam zveme také handicapované i vozíčkáře. V Dolní Beřkovicích v Restauraci Na Knížecí máme rezervovaný stůl v přístřešku na zahradě, hned vedle Labské cyklostezky (16-17h). Restaurace je přístupná pro vozíčkáře a je zde bezbariérové WC. Bude-li teplo a čas bude možné i koupání v písečných jezerech.

Předpokládané cílové foto bude kolem 18:00 před siluetou zámku Mělník.
JAKO BONUS – VEČERNÍ PROGRAM NA MĚLNÍKU
Přijali jsme zajímavou nabídku pana náměstka Milana Němce a domluvili DEGUSTACI MĚLNICKÝCH VÍN v „sedárně“ České zahradnické akademie Mělník (od 19.00 – Na Polabí 411) a možnost ubytování v Domově mládeže Střední průmyslové školy stavební v Mělníku (Na Polabí 2778).
Večer pak můžeme strávit spolu se starostou Mělníka i zástupci měst a obcí na Labi při hodnocení akce Tour de Labe a plánování dalších aktivit.

Cena za ubytování a ochutnávku mělnických vín s lehkou večeří nepřesáhne 500,- Kč.

Prosíme o včasné potvrzení účasti na tel. Eva Černá 736 763 392, e-mail eva.cerna@labskastezka.cz, protože vše závisí na vašem zájmu.
Nedělní program už bude individuální. Můžete se podívat do podzemí Mělníka s historickou studnou, vystoupat na věž kostela sv. Petra a Pavla s vyhlídkou na soutok Labe a Vltavy, Říp a České středohoří apod.

Vlaky: z Prahy doporučujeme vlak se zvláštním oranžovým vagónem pro kola „R 1138“
Praha hl. nádr. 7:25
Neratovice 8:00

Další vlak je spěšný č. 1944 – „KOKOŘÍNSKO“
Praha hl. nádr. 8:06
Neratovice 8:39
pouze tři vagóny omezený počet kol (neboli: se do něj nemusíte dostat s kolem)

Nymburka 7:06
Čelákovice 7:33 7:36
Neratovice 8:27 jako v 6. července budeme mít z Čelákovic do Neratovic vagón pro kola

Ústí nad Labem 6:47
Všetaty 7:47 7:51
7:56

Předběžný zájem o jízdu na start vlakem s přidaným cyklovagónem (Čelákovice-Neratovice)
prosíme hlaste předem na info@labskastezka.cz, s uvedeným zpětným kontaktem.

Red

Red