Oslavit pololetní vysvědčení přišly do Labe arény děti ze Štětí a okolí

Téměř čtyři desítky dětí využily možnost netradičně prožít pololetní prázdniny v Labe aréně Ústeckého kraje a oslavit tak vysvědčení. Hlavním tahákem dopolední soutěžní části byla vybíjená. Odpoledne se Labe aréna proměnila v kino s nepostradatelným popcornem. Akci kromě dětí ale ocenili i rodiče zejména dětí prvního stupně základních škol, kterých přišlo také nejvíce, protože nemuseli řešit hlídání nebo jednodenní dovolenou.

Pro nás je hlavní to, že se děti dobře bavily, a to až tak, že se jim vůbec nechtělo domů. Připravili jsme bohatý program plný her, soutěží a zábavy. Když k tomu připočítám boloňské špagety k obědu a popcorn v kině, vůbec se nedivím, že u nás chtěly děti zůstat. Pololetní prázdninový den spadá do naší filozofie vytvořit z Labe arény Ústeckého kraje ve Štětí společenské centrum, které bude sloužit nejenom sportu, ale i dalším volnočasovým aktivitám,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Pololetní zábavný den připravila pro děti na páteční volno Labe aréna Ústeckého kraje ve Štětí. V pátek 31. ledna 2020 od 8.00 do 15.00 hodin na ně čekalo plno zábavy, legrace, her a soutěží. Stačilo si přinést přezůvky nebo sportovní boty a zapojit se do bohatého programu, kde je mimo jiné čekala opičí dráha, vybíjená, florbal a soutěže zručnosti ve dvojicích.

Labe aréna Ústeckého kraje ve Štětí slouží nejenom vrcholovým sportovcům, ale i široké veřejnosti včetně dětí a mládeže. Labe aréna Štětí byla uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2018. V minulém roce se zde konala řada akcí – Mezinárodní mistrovství Česka ve veslování na dlouhé dráze, reprezentační trenažérové testy, příprava české reprezentace na Mistrovství světa juniorů ve veslování, Olympijský běh pro školy 2019, Labský čtyřboj, Labská akademie vodních sportů, akce pro školy (ZŠ, SŠ, VOŠ) nebo Školní liga projektu Česko vesluje. Své zázemí zde mají místní sportovní oddíly veslování, rychlostní kanoistiky, parkouru, vodáckého víceboje, crossfitu, florbalu nebo mažoretek.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

Více informací na www.labearena.cz

Red

Red