Pátý tábor pro zdravotně postižené z DNS Čížkovice

IMG_0928

Bílý zajíci připravili již pátý tábor pro zdravotně postižené z DNS Čížkovice

Ve dnech 17 – 24.srpna připravila trampská osada Bílý zajíc v pořadí již pátý letní tábor pro své kamarády z taneční skupiny Lucarino Dance a další z Domova Na Svobodě Čížkovice

Pro tentokráte se všichni sešli v Libochovicích, přímo v sídle osady, kde je veškeré zázemí a spoustu prostoru na sportování a jiné

radovánky. Na plácku před chatou vyrostlo 6 klasických stanů a do nich se nastěhovalo 13 zdravotně postižených kamarádů a tábor mohl začít. O všechny se staralo 7 Bílých zajíců.

Kromě klasických táborových starostí a radostí, jako je vaření, úklid okolí tábořiště a příprava dřeva na táboráky, čekala na všechny řada výletů do okolí. Táborníci se vykoupali v řece, prohlédli si oba krásné parky, které obklopují město Libochovice. Městský park i park Zámecký, kde všichni obdivovali rozkvetlou krásu parku a pávy. Nikomu nevadilo že v pondělí sprchlo a zmrzlina na náměstí každému chutnala.

Ve středu se opět udělalo krásně a tak hurá na větší výšlap. Za Libochovicemi se tyčí dvě věže původně gotického hradu, kdysi mocného rodu zajíců z Házmburka. Tam byl cíl. Po červené turistické značce, což je jedna nyní již z méně obvyklých tras, protože téměř každý volí cestu autem z Klapého, to byla příjemná procházka po polních cestách až do sadů pod hradem. Na hlavním rozcestí

pod kopcem se všichni posilnili a pak hurá nahoru.

Hrad Házmburk zářil sluncem a nabídl nádherné rozhledy do okolí. Ti nejodvážnější vystoupali až na vrchol Bílé věže, která slouží jako rozhledna. Výhled z ní byl kouzelný. V hradním domečku se všichni osvěžili a vyrazili na cestu zpět, tentokráte přes obec Slatinu. Domů se všichni vrátili unavení a tak se šlo i dříve spát.

Ve čtvrtek přijela řada návštěv. Dopoledne navštívil táborníky vedoucí DNS Čížkovice Mgr. K. Reissmüller, po poledním pak přijela milá návštěva z Ústí nad Labem, kamarádka Jarka s rodinou, odpoledne se za táborníky zastavila bývalá vedoucí DNS Bc.I.Petříčková a sociální pracovnice z DNS Bc.M.Hašková. Večer přišel všechny pozdravit ředitel Centra sociální pomoci Litoměřice Ing. Jindřich Vinkler s manželkou. Večerní táborák s buřtíky a nočním překvapením v podobě stezky odvahy se všem líbil.

A je tu poslední den. Od rána se všichni připravují na slavnostní večer, který byl tentokráte ve Vánočním duchu, s živým Vánoční stromečkem, který obdivovali všichni kolemjdoucí a i ti jedoucí v autech. Pod stromečkem pravé vánočně zabalené dárky. Štědrosrpnová večeře s bramborovým salátem a řízečkem. Vše podmalovávaly koledy.

 

Poslední večerní posezení, rozdaly se dárečky, táborová trička, které si všichni vyrobili a upomínkové listy. Poslední večer a poslední přespání ve stanu. V sobotu ráno po snídani všichni sbalili své věci, spacáky a po vysušení stany. Po obědě by již nikdo nepoznal, že tu byl kdy jaký tábor.

Spolupráce T.O.Bílý zajíc Libochovice s Domovem Na Svobodě Čížkovice trvá již pět let a soustřeďuje se na kulturní a turistické vyžití obyvatelů Domova. Členové osady pomáhají zajišťovat kulturní akci Country Show( http://dusp.cz/countryshow/index.html ), která se koná v pátek 13.září a 18.září ve spolupráci s Městem Libochovice spolupořádá festival pro zdravotně postižené Umíme se bavit ( http://www.umimesebavit.bilyzajic.com )v Libochovicích

Osada zajišťuje pro uživatele DNS Čížkovice týdenní zimní tábor a týdenní letní tábor. Více o T.O.Bílý zajíc Libochovice ( http://www.bilyzajic.com )

Jirka Růzha

Red

Red