Pozvánka na podzimní veletrh Zahrada Čech Litoměřice

 

_MG_0904

Výstaviště Zahrada Čech otevírá své brány pro návštěvníky největšího podzimního zahradnického veletrhu Zahrada Čech ve dnech 13.-21. září. Nabídneme tradičně bohatý sortiment jako je ovoce a zelenina, květiny, cibuloviny, okrasné dřeviny, růže, skalničky, kaktusy, bonsaje, ovocné stromky, skleníky, pařeniště, zahradní mechanizaci, nábytek, krby, bazény i poradnu pro zahrádkáře. V areálu výstaviště si může návštěvník prohlédnout i nízkorozpočtové domy, např. Český dům i řemeslnou tržnici s ručně vyráběnými šperky, košíky, keramikou. Pochutnat si zde můžete na medovině, krajových specialitách, oříšcích a sýrech.
Pavilon A je již tradičně přehlídkou výpěstků členů Ovocnářské a zelinářské unie, vítěze regionální potraviny roku 2013 a Nejlepší potravinářský výrobek ÚK zde představí Agrární komora Ústeckého kraje. V pavilonu A bude mít svou expozici časopis Zahrádkář. Pavilon G letošní rok patří vinařům, představí se zde nejméně 20 vinařů z ústeckého regionu i jižní Moravy. Do horního patra pavilonu D Vás již tradičně zvou včelaři. Časopis Receptář vyhlásí na výstavišti v rámci Dne s Receptářem 14. září vítěze soutěže O nejlepší recepty Zahrady Čech. Na výstavišti proběhne ve spolupráci s časopisem Zahrádkář soutěž Rok rajčat a další ročník soutěže Křišťálové jablko. Vyhlášení Velké soutěže Zahrádkáře proběhne 21. září při konání Dne Zahrádkáře.

_MG_0907 _MG_0908
Na venkovních plochách bude k vidění zahradní, farmářská a lesní technika. V zadní části areálu si můžete prohlédnout i ukázky realizovaných zahrad prvního ročníku nově vyhlášené soutěže Nejkrásnější zahrada 2013. Připravujeme i bohatý kulturní program. Zvýhodněné vstupenky můžete získat v předprodeji na infocentru v Litoměřicích. Rodinné vstupné 180 Kč, dospělí 70 Kč, děti studenti, důchodci 50 Kč. České dráhyposkytnou návštěvníkům jedoucím na výstavní akci jízdní doklady „Vlak+ Zahrada Čech 2013“, spočívající v poskytnutí zpáteční jízdenky do 2. vozové třídy se slevou 25 % a to pro cestující starší 15 let, děti do 15 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P.
Další informace o výstavě naleznete na www.zahrada-cech.cz.

Red

Red