Petr Marschall bronzový na M ČR v kumite

 

V příbramské Sportovní hale si tuto sobotu dali dostaveníčko nejlepší závodníci v karate ČSKe, kategorií nad 18, do 21 a nad 40 let. Ve vrcholném kládí disciplín kata i kumite se utkali soutěžící, kteří se na toto mistrovství probojovali seriálem kvalifikačních turnajů celého roku 2014.

Z a lovosické karate, SKR SPORT UNION, nastoupil Petr Marschall.

DSC_0199 DSC_0187Ten v letošním roce věkově spadl z juniorů mezi dospělé. Zde je to už „jiná liga“, protože může dostat za soupeře jakkoliv staršího závodníka. Přesto se mu podařilo (v kategorii U21 – 78 kg)probojovat se až do semifinále, kde zůstal stát prohrou s budějovickým Krychem(FC). Do boje o zlato tak již nezasáhl. V současnosti se připravuje pro start na ME EKF v Zurichu a tak se také nepouštěl do tvrdých soubojů, jak je jeho zvykem. Chtěl zůstat pro příští týden nezraněn. „Bronzu si u něho vážím stejně, jako dražších kovů, protože zachoval chladnou hlavu a nezpůsobil si ztranění, které by ho vyřadilo ze startu na ME. Taktika to byla správná“, ocenil jeho přístup trenér Rajchert

V současné době si naši senioři oddechnou od vrcholové zátěže a budeme zařazovat program relaxace a obnovy. To se ale netýká skupin mládeže, které se připravují nejen na start nové sezóny v regionu a republice, ale také deseti mladých závodníků ze žactva a dorostu, kteří se nominovali na ME Fudokan v italské Neapoli. Těm začíná cílení tvrdá příprava březnový výjezd“, uzavřel Rajchert.

Red

Red