Podřipsko – Johnson Control zpomaluje propouštění !!

Největší zaměstnavatel na Podřipsku firma Johnson Control Automobilové součástky k.s podle všeho zachová v roce 2017 přibližně 400 pracovních míst.

johnson controls roudnice

Jedním z důvodů zpomalení plánovaného propouštění a které mělo továrnu nakonec úplně uzavřít, je německý odběratel AMG, který je nespokojený s kvalitou a spolehlivostí dodávek z Rumunska a Makedonie. Proto vznesl požadavek na výrobu v Roudnici která za léta svého provozu prokázala spolehlivost a kvalitu, tedy atributy na kterých Mercedes velmi lpí.

Jonson Control avizoval propouštění v létě 2013 kdy továrna dávala práci 1635 zaměstnancům. Od té doby odešlo na dohodu cca 600 zaměstnanců, kterým fabrika vyplatila odstupné nad rámec určený legislativou ČR. K dnešku v továrně pracuje 990 zaměstnanců.

Plán je, aby do konce roku 2014 bylo zaměstnáno cca. 700 lidí a poté do září 2017 továrna stabilně dávala práci 400 zaměstnancům. Tito by se měli podílet na elitní výrobě a dodávkách vybavení do luxusních vozů.

images (2) Pozn. redakce: Určitě také není od věci zamyslet se nad tím jak v médiích v nedávné době probíhala histerie  o dole Paskov, který má propustit 2500 zaměstnanců a Roudnického Johnsonu společně s masokombinátem Procházka si nikdo téměř nevšiml, přičemž i zde hrozilo že o práci přijde přes 2000  zaměstnanců. Ústecký kraj stejně jako Moravskoslezský trpí největší nezaměstnaností v ČR.

 

 

 

https://www.polabskenoviny.cz/aktualne/jonson-controls-v-roudnici-zacal-propoustet

Red

Red