Potřetí Roudnice jinak a další akce spolku

Potřetí jsme zažili Roudnici jinak. Tentokrát se celé dění přesunulo na náměstí Jana z Dražic a části ulice Havlíčkova. Místo nebylo zvoleno náhodou. Po dvou ročnících na Purkyňově náměstí jsme chtěli upozornit na jinou část města, která si to jistě zaslouží.

Jde o historické centrum, které mnohdy ale působí jako periferie. Provozovny se tu drží zuby nehty a přes den je lokalita využívána spíš jako velké parkoviště. S necitlivým a masivním bouráním zástavby v minulosti se město ještě nedokázalo vypořádat. Toto byly hlavní důvody pro výběr místa třetího ročníku Zažít Roudnici jinak.

Cílem spolku je mimojiné i to, aby na místě po akci něco hmatatelného zůstalo. Na Purkyňově náměstí se nám podařilo umístit první knihobudku v Roudnici. Na náměstí Jana z Dražic jsme prozměnu iniciovali umístění květináčů se stromy. Pomáhali jsme i kamarádům s úklidem proluky a vytvořením pumptracku.

Děkujeme, že jste přišli. Děkujeme, že jste se aktivně zapojili. Děkujeme, firmám RETE internet a Projekce dopravní Filip s.r.o., které nás významně podpořily.

Vedle hlavní události spolku, tzn. Zažít Roudnici jinak jsme v roce 2017 uspořádali další akce. Oživili jsme roudnickou nádražku, kde proběhly 2 aktivity. V březnu to byl Mejdan pro knihobudku, v květnu pak Foodfest. Podařilo se nám umístit na Karlovo náměstí v pořadí již druhou knihobudku a to právě díky “Mejdanu”, jehož finanční výnos byl použit na její realizaci. Tradiční jsou tzv. spanilé cyklojízdy na první a poslední Roudnické trhy v příslušném roce nebo úklidy v rámci Ukliďme Česko.

Co přinese rok 2018? Na tom usilovně pracujeme…Děkujeme za Vaši přízeň.

fotografie zde

Red

Red