Pozvánka na vzpomínkovou akci Pocta Bedrníkovi aneb modrá krev v protinacistickém odboji v Památníku Terezín

Památníku Terezín na vzpomínkovou akci Pocta Bedrníkovi aneb ohlédnutí za osudy Zdeňka Bořka-Dohalského (1900-1945) a dalších příslušníků šlechty v okupované vlasti i na frontových liniích.

Akci pořádá Památník Terezín ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Plzeňskou filharmonií již třetím rokem a to u příležitosti výročí popravy Zdeňka Bořka-Dohalského v terezínské Malé pevnosti. Letošní ročník se bude konat v pondělí 7. února 2022 (v den 77. výročí Dohalského popravy). Záštitu nad konáním akce převzal Martin Baxa, ministr kultury ČR, Ladislav Chlupáč – senátor Senátu Parlamentu ČR, starosta Litoměřic, a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

Program:

15:00 Setkání účastníků v prostoru před kinem Malé pevnosti a společný přechod na bývalé popraviště, kde proběhne položení květin

16:00 V předsálí kina Malé pevnosti pohovoří o osudech Zdeňka Bořka-Dohalského a dalších příslušníků šlechty v protinacistickém odboji (např. Jindřicha Kolowrata-Krakovského, Karla a Františka Schwarzenbergových, Františka Kinského, Manfreda Becketta Czernina či Eduarda a Maxe Lobkowiczových) historik a ředitel ÚSTR Zdeněk Hazdra. Hudební doprovod k akci obstará komorní trio v režii Plzeňské filharmonie ve složení: Jana Pavlíčková (flétna), Lukáš Pavlíček (hoboj) a „Lenka Kavalová – ředitelka Plzeňské fiharmonie (violoncello).

17:30 Zakončení vzpomínky 

Akce se koná v rámci platných hygienických opatření a bude se vysílat také online na odkazu https://www.youtube.com/watch?v=vOeUsvwJbGw.

V příloze naleznete pozvánku na akci a fotografie z minulého ročníku. 

Kolegy z médií prosím o uveřejnění informace o akci.. V případě dotazů se na mě obracejte pomocí kontaktů níže, prosím.

Red

Red