Přijďte na Den otevřených dveří na dálnici D8

Už v sobotu 3. září budete mít jedinečnou možnost podívat se na ještě neotevřenou část dálnice D8 u Chotiměře na Litoměřicku. Od 10 do 17 hodin se otevře část již dokončené části dálnice, kde si budou moct návštěvníci prohlédnout stavební a silniční techniku nebo se zúčastnit komentovaných prohlídek tunelů. Zajištěna bude i bezplatná kyvadlová doprava z Lovosic. Připraven bude doprovodný program pro děti i dospělé.

Akce se koná na úseku dálnice z Lovosic do Řehlovic. Parkování bude zajištěno v místě akce, na exitu 52 u Bílinky. Jízdní řád kyvadlové dopravy je zveřejněn na webových stránkách www.dopravauk.cz a pod tímto textem.  „Věřím, že se najde hodně lidí, kteří se budou chtít podívat, jak dostavba dálnice pokračuje. I já každý den při cestě kolem Řehlovic se zájmem sleduji, jak rychle se stavba rozrůstá. Budeme doufat, že slib pana ministra bude splněn a dálnice se opravdu letos v prosinci otevře veřejnosti,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

Návštěvníci akce budou moct dohlédnout i na místo sesuvu, kde se v roce 2013 svezl na dálnici svah s tisíci kubíky zeminy. „Na den ote vřených dveří na dálnici, který jsme pořádali před třemi lety dorazilo více než tři tisíce lidí, doufám, že nyní bude akce stejně úspěšná,“ dodal krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

unnamed (14) unnamed (1)

 

Red

Red