Projekt Česko vesluje rozdal školám trenažéry

Projekt Česko vesluje rozdal školám veslovací trenažery Zapojili se do 2 Školní ligy 2019 – 20, vytrvali a nakonec zvítězili v jedné z vyhlašovaných kategorií. Ve středu 27. ledna 2021 vyrazil tým projektu 1 Česko vesluje do úspěšných škol v Ústeckém kraji, aby jim oficiálně oznámil prvenství v dané kategorii a předal věcné ceny. Ve vybraných kategoriích pak vítězové získali veslovací trenažer Concept 2. Sezóna Školní ligy projektu Česko vesluje za období 2019 – 20 byla sice přerušena covidovými opatřeními, ale ještě před tím stihly zapojené školy odveslovat několik kol.

Škol bylo celkem 54, z toho 34 základních škol a 20 školských zařízení typu gymnázium, střední nebo vyšší odborná škola. Vyhodnocování se kvůli zkrácené sezóně řídilo body, které byly získány v soutěži 4 členných družstev. Vyhlášeno bylo 6 kategorií. Absolutní vítězství už po třetí obhájilo Gymnázium a Střední odborná škola Klášterec nad Ohří se 7 046 bodů za kategorii ZŠ a 14 034 bodů za SŠ. Výsledky podle kategorií naleznete v příloze této tiskové zprávy. V dalším pokračování Školní Ligy se budou i nadále hodnotit a sbírat body za 4 členná družstva, 8 členná se pak stanou doménou Finálové regaty. Jednotlivci budou soutěžit v individuálních výzvách (viz propagační materiály).

Česko vesluje chystá na další sezónu novinky, nejvýznamnější z nich je propojení projektu se 3 Sazka olympijským vícebojem. Kamila Munčinská, Mob.: 739 073 227, media@labearena.cz 1 Česko vesluje je významný projekt Labe arény Ústeckého kraje. Od roku 2016 podporuje veslařský sport prostřednictvím školní ligy a roadshow. Propracovanou filozofií podněcuje ke zdravému sportování, životnímu stylu a osobnostnímu rozvoji. 2 Školní liga projektu Česko vesluje propojuje sportovní nadšence i naprosté laiky ze ZŠ, SŠ i VOŠ.

Týmy žáků mezi sebou závodí na dálku. 3 Od roku 2021 Školní liga Česko vesluje koordinuje svoje aktivity s největším sportovním projektem v republice, Sazka olympijským vícebojem, se kterým sdílí společný cíl – motivovat dětí ke sportování a vést je k rozvoji všestrannosti.

Red

Red