Rally České středohoří navazuje na svou tradici

soutěž Rally České Středohoří se konala letos už po třetí.Celá tato soutěž začala už slavnostním startem na litoměřickém náměstí  za účasti místostarosty Karla Krejzy. Přes slavnostní rampu přejelo celkem 44 závodních vozů.

Od veteránu až po soudobé vozidla,která se zúčasňovala v minulosti MS v rally ve specifikaci WRC. Přímý závod byl zahájen v 9h ráno v sobotu z kasáren Jiřího z Poděbrad. Zde se taky nacházela servisní zona všech posádek a také jedna ze tří rychlostních zkoušek. Po startu v 9h ráno se posádky vydaly po minutových intervalech na RZ č.1,která se jela z Bohušovic n.Ohří,přes obec Keblice směrem na obec Siřejovice.Před touto obcí byl cíl této rychlostní zkoušky. Tato zkouška byla míň náročná,stavěná tím způsobem ,aby se posádky na úvod celé soutěže rozjely a neriskovaly brzké ukončení.

Po té se posádky vydaly na druhou rychlostní zkoušku,která měla start v obci Polepy a celá trať vedla přes Encovany,Sedlec,Třeboutičky,pak zpět do Encovan a z Encovan do  obce Hrušovany.Před touto obcí zkouška končila. Tato zkouška byla jak technicky náročná,tak i délkou byla nejdelší celkem se 

posádky musely vypořádat 12,8km. Poté se celá kolona závodních vozů přesunula do Litoměřických kasáren Jiřího z Poděbrad, kde se nacházela třetí rychlostní zkouška, která je krátká, ale velmi technická v těchto kasárnách byla umístěn dispečink a informační projektor, kde se posádky a taky široká veřejnost mohla dozvědět vše podstatné co potřebovaly  k průběhu celé této soutěži. Po 30 minutovém servisu, kde jednotlivé posádky doplnily palivo a provedly kontrolu závodních strojů se vydaly do druhého kola, kde absolvovali  další porci závodních kilometrů  a poté se vše vrátilo do servisu. Zde proběhla servisní pauza a posádky se vydaly do třetího a zároveň posledního kola.

Celá soutěž proběhla v časovém harmonogramu tak, jak se naplánovalo co nás těší, protože zbytečně neblokujeme komunikace víc než je nutné. Celá soutěž se taky obešla bez větších komplikaci  a dohadů. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem obcím a městům a jejich obyvatelům, taky všem pořadatelům a divákům za bezproblémový průběh celé soutěže. Vše až na malé vyjímky proběhlo naprosto bezvadně. Rally je krásná podívaná jenom tehdy, když se vše dodržuje podle pravidel a nikdo z nás zbytečně neriskuje.

autor: Vlastimil Tlašek / pořadatel rally

 

Red

Red