Roudnice – dětské oddělení má nového primáře

Dovolte nám, abychom Vám představili nového primáře dětského a novorozeneckého oddělení Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem. Od 1. 2. 2014 zastává tuto funkci MUDr. Václav Kozák.

Primariát mu předal jeden z nejdéle sloužících primářů roudnické nemocnice MUDr. Miroslav Vostrý, který v nemocnici zůstává i nadále v roli emeritního primáře a uznávaného odborníka. Pan primář Vostrý předává primariát v dobré kondici, s platnou smlouvou se všemi pojišťovnami a pevnou vazbou na oddělení porodnické. Dětské oddělení je vyhledáváno rodiči i dětmi ze širokého okolí a zajišťuje dětskou pohotovost v nonstop provozu. To, že prestižní obor roudnická nemocnice před rokem udržela je velkou zásluhou em. prim. Vostrého.

Primář MUDr. Václav Kozák se narodil v roce 1973 v Praze, je synem slavného olympionika a Roudnici nad Labem zná výborně z dob svého gymnaziálního studia, které absolvoval právě v našem městě. Po maturitě na roudnickém gymnáziu následovalo studium medicíny na 1. LF UK v Praze. Po promoci nastoupil na své první místo v nemocnici v Českých Budějovicích a přes FN Motol a nemocnici Mělník se vrátil znovu na Podřipsko, kde uplatňuje své patnáctileté zkušenosti. Jeho specializací je obor neonatologie, jeho schopnosti využijí miminka, batolata, malé i větší děti. Jsme rádi, že kolektiv dětského oddělení získal výraznou posilu a že bude i nadále přínosem pro Roudnickou nemocnici.

Red

Red