Roudnice – Masopustní veselí přilákalo stovky účastníků

V úterý 9. 2. 2016 proběhly v centru Roudnice nad Labem již tradiční masopustní oslavy. Průvody dětí i dospělých se opět sešly na Husově náměstí, aby společně vyrazily dobýt místní radnici. Maškary tak symbolicky převzaly vládu nad městem v době masopustního veselí.

Masopust byl koncipován jako celoměstská akce, na jejíž organizaci se podíleli KZM, Centrum Hláska, DDM Trend, ZUŠ a mnozí další.

Vyrážely dva průvody, východní a západní, které se sešly na Husově náměstí před husitskou farou. Hlavní část programu následně probíhala na Karlově náměstí, kde maškary oblehly roudnickou radnici. Vedení města však na ně i s dalšími pracovníky MěÚ již čekalo v kostýmech a maškar se nezaleklo. Nakonec se proto musely smířit jen s výkupným v podobě koblih a čokoládových veřejných prostředků z pokladny pana místostarosty. Pak již nic nebránilo masopustní veselici s přehlídkou masek, ke které zahrála kapela Bonus Vlastimila Jurčíka.

Připraven byl i bohatý doprovodný program. Celé odpoledne si tak návštěvnici užívali nejen nejrůznějších pochutin, sledování kejklířů a maškar, ale mohli si i prohlédnout masopustní jarmark v klášteře, či se zapojit do malování na obličeje v knihovně.

„Chtěl bych poděkovat nejen KZM, ale především všem nadšencům. Masopust je jednou z pěkných tradic, které stojí za to udržovat a jsem rád, že ji máme i v našem městě,“ ocenil práci dobrovolníků starosta Vladimír Urban.

Celý průběh akce můžete zhlédnout zde:

http://www.roudnicenl.cz/mesto/televize-mis/video/6qdw1t4Ggh0

Red

Red