Krimi – nejenom Salámy v rukávech

Litoměřické nákupní centrum navštívil ve středu s nekalými úmysly jeden místní recidivista. Vybral si salámy, které však nehodlal zaplatit. Dvě balení tzv. šišek uzenin nasoukal do rukávů bundy a snažil se projít prostorem pokladen bez placení. Ostražití zaměstnanci prodejny muže odejít nenechali a předali jej přivolaným policistům. Další kontrola 36letého muže ukázala, že nekradl poprvé. Zboží odcizil, ačkoliv byl v posledních třech letech za obdobný čin pravomocně odsouzen. Nyní mu pro trestný čin krádeže hrozí až tříleté vězení.

Za volantem opilý

Tento týden vyjížděli dopravní policisté k havárii v obci Bohušovice nad Ohří. Na místě zjistili, že 36letý řidič při průjezdu mírné levotočivé zatáčky vyjel s autem ke kraji komunikace a narazil do zde stojících zaparkovaných vozidel. Při střetu došlo k poškození dvou osobních vozidel. Na výzvu policistů se řidič podrobil dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 3,45 promile! Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Příčiny a okolnosti této nehody policisté dále vyšetřují.

Poškozené vozidlo

Policisté z Litoměřic pátrají po totožnosti neznámého pachatele, který v ulici Českolipská poškodil zaparkované osobní vozidlo. Nezjištěným předmětem poškrábal dveře zavazadlového prostoru. Oprava bude majitele stát nejméně 10 tisíc korun. Jednání pachatele policisté vyhodnotili jako trestný čin poškození cizí věci.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil v těchto dnech 36letou ženu z Roudnicka z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Obviněná žena v době od září 2015 do prosince 2015 řádně nedohlížela na povinnou školní docházku svého nezletilého syna na jedné ze základních škol. Umožnila mu tak zmeškat celkem 312 vyučovacích hodin. V případě prokázání viny hrozí obviněné trest odnětí svobody až na dvě léta.

Pro nářadí do dílny

Až tři roky může strávit za mřížemi 18letý muž, který se vloupal do dílny rodinného domu na Litoměřicku. V polovině listopadu uplynulého roku vnikl po přelezení oplocení na pozemek rodinného domu a poté za použití násilí do dílny v přízemí domu. Odcizil zde uložené ruční a elektrické nářadí v hodnotě 2 tisíc korun. Škoda na poškození dveří přesahuje jeden tisíc korun. Obvinění pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody si mladík převzal v těchto dnech.

Neuzamčené vozidlo

Na svou zapomnětlivost doplatil majitel osobního vozidla, který jej po zaparkování v jedné z roudnických ulic opustil a neuzamkl. Otevřené vozidlo navštívil během noci zloděj, který se zmocnil zde uložené pánské tašky s osobními věcmi v hodnotě přesahující 13 tisíc korun. Po neznámém pachateli a odcizených věcech policisté pátrají. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu.

I přes vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel řídil v pátek ve večerních hodinách osobní vozidlo 39letý muž z Podřipska. Policisty byl zastaven a kontrolován v Roudnici nad Labem. Další jízda mu byla zakázána a následně mu policisté na služebně sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V sobotu v nočních hodinách policisté kontrolovali v Litoměřicích 31letou řidičku, která jevila známky požití alkoholu. Podezření potvrdila dechová zkouška na alkohol s výsledkem 1,83 promile. Podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky si žena převzala následujícího dne.

Další z hříšníků byl kontrolován při řízení motorového vozidla v neděli ve Štětí. Pětadvacetiletý řidič usedl za volant vozidla přes vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Také tomuto řidiči policisté sdělili podezření pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Až roční pobyt ve vězení hrozí v případě odsouzení také 30letému muži z Litoměřicka. Obcí Bohušovice nad Ohří projížděl v neděli, krátce po půlnoci, s osobním vozidlem a byl kontrolován policejní hlídkou. Provedená dechová zkouška na alkohol byla pozitivní. Přístroj naměřil 1,34 a 1,20 promile. Svoji jízdu musel muž ukončit a skončil v policejní cele. Po vystřízlivění mu policisté sdělili podezření pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Okraden při zábavě

Na svou neopatrnost doplatil o víkendu mladý muž na Úštěcku. Při zábavě v jedné z místních restaurací si odložil své ošacení s osobními věcmi a nevěnoval mu patřičnou pozornost. Situace využil neznámý lapka, který si v nestřeženém okamžiku z kapes odložené bundy přivlastnil mobilní telefon s osobními doklady poškozeného. Mladík vyčíslil škodu na více než 4 tisíce korun. Po neznámém pachateli policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu.

Red

Red