Roudnice – Pivovar bude zachráněn

Dne 17. dubna od 16:00 proběhne v Roudnici akce „Nenechme to spadnout!“, kde budou představeny plány na záchranu místního pivovaru. S příspěvky se představí řada odborníků, studenti a návštěvníky čeká i pivní výčep.

PIVOVAR  Nenechme to spadnout, tak se jmenuje setkání pro širokou veřejnost, kde bude prezentována aktuální situace a budoucnost roudnického pivovaru.

Akce je pořádána 17. dubna od 16:00 městem Roudnice nad Labem v Galerii moderního umění. Za účasti řady odborníků z oblasti památkové péče, průmyslového dědictví a kultury budou představeny plány na rekonstrukci a využití této budovy historicky spjaté s naším městem.

 

Návštěvníci se mohou těšit na poutavou prezentaci historie a současnosti nejen našeho pivovaru, ale i těch, které potkal podobný osud. Dále budou představeny plány a vize na využití stavby. Součástí programu jsou i studentské práce z technické univerzity v Liberci a roudnického gymnázia.

INTERIER

Toto velkolepé dílo začleněné do barokního areálu zámku realizoval v sedmdesátých letech 17. století italský architekt Antonio Porta a jedná se o vzácnou historickou stavbu zapsanou na seznamu ministerstva kultury. Z těchto důvodů usiluje nové vedení města o její obnovu.

V současné době pracovníci stavby Teslice Vsetín již zastřešili západní část stavby, pod kterou se nachází bývalá sladovna pivovaru. Práce budou dokončeny v průběhu tohoto roku.

Pokud Vám není osud roudnického pivovaru lhostejný, přijďte ho ve čtvrtek podpořit.

TZ města RCE

Red

Red