Roudnice – Platy v nemocnici rostou

 

Podřipská nemocnice zvýšila zdravotníkům tarifní platy o 6 %OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Vláda na začátku prosince 2014 schválila platové tarify pracovníkům ve zdravotnictví a v sociální oblasti. Od ledna 2015 si tak polepší o pět, respektive o čtyři procenta. Ministr zdravotnictví Němeček vyzval ředitele nemocnic, léčebných ústavů a léčeben dlouhodobě nemocných, aby od ledna dostali zaměstnanci přidáno k tarifu pět procent.

Přesto nemocnice s navýšením váhají a oprávněně se obávají, kde na něj vzít. Ředitelé nemocnic dokonce varují, že jim úhradová vyhláška nezaručuje takové příjmy, aby mohly o pět procent tarifní platy všech pracovníků zvýšit.

Oproti tomu mělo vedení Podřipské nemocnice o navýšení tarifních platů v průměru o 6% jasno už na konci roku. „Naše rodinná nemocnice zaměstnává nemalou část vyššího, středního a nižšího zdravotního personálu i několik desítek let. Práce našich zaměstnanců si velice vážíme, proto jsme se rozhodli s účinností od 1.1.2015 o navýšení jednak nad rámec vyhlášky a bez ohledu na to, zda v ní peníze budou či nikoliv. Jsem zklamaný, že situace dosud není dořešená a plně transparentní, ale nechceme, aby soukromé nemocnice byly prezentovány v obraze, který neodpovídá skutečnosti, říká ředitel nemocnice, Mgr. Tomáš Krajník a dále dodává. „Dlouhodobě se snažíme vytvářet v naší nemocnici příjemné pracovní prostředí. Pro naše zaměstnance a jejich rodiny pravidelně připravujeme různé akce a setkání. Není výjimkou, že se nám daří nabídnout uplatnění dětem našich zaměstnanců. V duchu této politiky přistupuji i k tarifnímu navýšení platů“, uzavírá ředitel nemocnice.

V Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem se dle hrubého odhadu jedná o navýšení platu 250 tarifních zaměstnanců, což reprezentuje roční náklad ve výši téměř 4,5 miliónu korun.

Další informace:

Ing.Markéta Smutná

PR Manager

Email: smutnam@pnsp.cz

Mobil: +420 602 134 545

Pevná linka: +420 416 858 361

www.pnsp.cz

 

 

 

Red

Red