Roudnice – Ohlédnutí kuželkářů za rokem 2014

JDEME ZA SVÝM SNEM……

 

Rok 2014 pro kuželkáře Sokola Roudnice n.L. B začal stříbrem na Memorialu M.Čermáka 2013 ( konal se od 10.12. 2013 – 5.1.2014), když dvojice Šimáček ml. + Bruthans obsadila 2.místo za 924 kuželek.V jednotlivcích získal stříbro i Z.Šimáček ml. za 483 kuželek.

Poté se rozjely jarní odvety v MOP , kde jsme obhajovali 3. místo z roku 2013.

Bohužel jsme se na jaře nevyvarovali chyb a díky 5 prohrám jsme obsadili 2. místoza Sokolem Roudnice A , na který nám scházel pouhý 1 bod .

Nás může těšit fakt, že jsme měli nejlepší průměr sražených kuželek z celé soutěže – 1604.

Michal Bruthans se pak stal kuželkářem roku , když vyhrál soutěž jednotlivců s průměrem 425,1. Hned za ním se umístil Zdeněk Šimáček ml. s průměrem 419,8.2.místov MOP je pro náš B tým ,( přezdívaným Jestřábi) velkým úspěchem , neboť jsme vyrovnali nejlepší naše umístění z roku 2009 .

Při oslavě tohoto úspěchu jsme ocenili i 2 ikony Roudnických kuželek, které s aktivní kariérou ze zdravotních důvodů skončili , ale my jsme na ně nezapoměli..a tak ceny, pamětní medaile a diplomy obdrželi Miroslav Šípek za 506 startů za Roudnici a legenda Roudnických kuželek Zdeněk Šimáček st. za 989 startů za Roudnici . Oba byli věrni svému klubu 29 a 39 let !!

V červenci jsme dosáhli velkého úspěchu, když jsme vyhráli 45. ročník PODŘIPSKÉHO POHÁRU jako družstvo za výkon 1777 kuželek , Zdeněk ŠIMÁČEK ml. vyhrál i v jednotlivcích za 480 kuželek. Turnaj jsme dokázali vyhrát po třetí za sebou !!

 

Před sezonou 2014/15 jsme si vytyčili několik cílů .. mezi nimi i 2 hlavní cíle :

– pokusit se letos vyhrát MOP a získat konečně zlatou medaili v družstvech

– Šimáček ml. nebo Bruthans získat medaili mezi jednotlivci ..

 

Do sezony jsme vstoupili prohrou v Blíževedlech , kde jsme jako družstvo zklamali , poté jsme ale překvapivě a zaslouženě vyhráli vysoko v České Kamenici, a od té chvíle jsme neprohráli 5x za sebou, obzvláště výhry na Lokotce Ústí a v Teplicích mají velkou váhu … tam se bude každému hrát velmi těžce!V 7. kole nás porazil Duchcov, když hostující Žáková utvořila rekord dráhy žen v Roudnici – 471 kuželek a v infarktovém souboji vyhrál Otta ml. nad naším kapitánem 458:453 , když naházel na naší dráze 17 hodovek !!Pak už jsme neprohráli až do konce podzimní části MOP.

Ikdyž jsme měli 2x namále, neboť jsme Kovo Děčín i Sršně z Bohušovic porazili po průměrných výkonech , naopak velmi důležité bylo vítězství na Sokole Ústí n.L. , kde jsme dokázali díky Šimáčkovi ml. a Haluskovi vyhrát o pouhých 29 kuželek !!

Od 9. kola jsme se dostali na první místo MOP , kde máme nyní 4 bodový náskok před Sokolama z Ústí a Duchcova .Mezi jednotlivci kraluje Zdeněk Šimáček ml. s průměrem 435,5 kuželek , následován Michalem Bruthansem za 418,8 kuželek.

Letos jsme se poprvé přihlásili i do Poháru ČKA – PROTEC CUP 2014/15.

Vprvním kole nám nalosovali Lokomotivu Ústí n.L. A , hrající 3 KLM ( kuželkářská liga), ta nás ale podcenila a vyslala k nám kombinovaný tým , který jsme porazili celkem 10:2 ( výsledky 5:1 a 5:1) , když nejlepší výkony podali Šimáček ml. s matadorem Trčkou , postoupili jsme do 2. kola , kde na nás čekal Sokol DUCHCOV A , hrající 2.KLM. V jehož dresu nastupuje i reprezentant a světový rekordman Zdeněk Ransdorf. Duchcov prokázal svou výkonnost a porazil nás 9:3 ( výsledky 1:5 a 2:4 ), když nejlépe z nás zahráli Bruthans a Šimáček ml. , zvláště jejich výkony na 120HS v odvetě v Duchcově 570 a 568 jsou rekordními výkony Roudnických kuželkářů na 120 HS. Chtěl bych podotknout , že Duchcovští nám prokázali respekt tím, že dorazili v nejsilnější sestavě a nic nevypustili ! Donutili nás tak sáhnout si až na dno svých sil a podat co nejlepší výkony …. i jejich chování a skromnost bylo na výtečnou , takto se chovají opravdoví sportovci , jaký rozdíl oproti několika jednotlivcům a i družstvům , hrající MOP či KP , kteří se chovají jak primadony…

Toto dvojutkání bylo pro nás velkou školou a získali jsme mnoho poznatků a zkušeností , vždyť kdy se Vám poštěstí nastoupit proti reprezentantovi( který potvrdil svou výkonnost , když u nás utvořil rekord dráhy na 120 HS – 580 kuželek) a navíc se utkal Okresní přebor s 2. ligou ( rozdíl 4 tříd !!).. Opravdu neskutečný zážitek!

 

Jako oddíl jsme pomáhali letos i v loni na brigádách na Tyršově stadionu v Roudnici n.L. , ale i jinde … vloni (2013/14) jsme mezi sebou udělali sbírku a pomáhali při povodních zakoupením potřebných věcí a vysoušeče , dále jsme přivezli dárky do Dětského domova v Litoměřicích , od roku 2013 sbíráme víčka, nejprve pro Patrika na Moravu, pak Natálce do Kostomlat a i nyní již máme nastřádáno …

Letos připravujeme na léto opravy na naší kuželně v hledišti a rekonstrukci sprch a oken , dále pak zateplení na drahách i v hledišti..

 

Ke konci roku jsme obdrželi velmi smutnou zprávu, když odešel do kuželkářského nebe pan František Tymich , který za Roudnici odehrál v letech 1976-1995 464 utkání. Aktivně se podílel na výchově následovníků, když dělal asistenta Z.Šimáčkovi st. u dorostu v 80.letech . I díky němu za nás dnes hrají Bruthans se Šimáčkem ml……. byl to fajn chlap, čest jeho památce ….

 

Máme i hodně fanoušků na Facebooku , připravujeme i naše webové stránky. I letos pořádáme turnaje na naší kuželně – nyní běží Memorial M.Čermáka a PP seniorů , na jaře poběží Podřipský Pohár 2015. Obou turnajů se mohou zůčastnit jak registrovaní hráči, tak neregistrovaní , na věku nezáleží , máme kategorie i pro děti . Hrají u nás u ZPS ( zdravotně postižení sportovci ), kteří mají svou kategorii .

 

Zbývá Nám ještě 10 kroků ke splnění NAŠEHO VELKÉHO SNU – dotáhnout to až do konce a po bronzu (2013) , stříbru (2014) se pokusit urvat pro „Jestřáby „ zlato!

Začínáme již tuto sobotu a tak kdo chcete , přijďte nás povzbudit . V 9:00 přijede Kamenice a my chceme vyhrát , abychom udrželi náskok…jste vřele vítáni 🙂

Svou výkonnost drží Šimáček ml. + Bruthans , na ně spoléhá celý tým, oba jsou pro nás zárukou bodů pro družstvo. Navíc Šimáček ml. se jen tak nevzdává a i když prohraje, tak je to vždy o pár kuželek ( letos prohrál pouze 3x – o 5 , 8 a 12). Haluska zaznamenal oproti loňsku ohromné zlepšení , Král se až na pár výjimek taktéž zlepšil v průměru , Hnyk ten zatím jen naskakuje podle vývoje utkání, aby získal zkušenosti .. ale na závěr musíme zmínit matadora Trčku.Ten válí ve svých 78 a půl letech !!! A přitom někdy školí i o generace mladší soupeře !

 

V MOP startuje za Sokol Roudnice B sestava : Zdeněk Šimáček ml. – kapitán týmu , Michal Bruthans , Alois Haluska , Martin Král , Vladimír Trčka a Miroslav Hnyk. Jako trenér nám velice pomáhá Zdeněk Šimáček st.

 

Úspěchy Sokola Roudnice B v roce 2014 :

družstvo :

 • 1. místo Podřipský Pohár 2014 ( Šimáček ml. , Bruthans, Haluska , Král)
 • 1. místo Podřipský Pohár seniorů 2013 ( Trčka + Haluska)
 • 2. místo MOP 2013/14
 • 2. místo dvojice Memorial Martina Čermáka ( Šimáček ml. + Bruthans)
 • postup do 2.kola v poháru ČKA

 

jednotlivci :

 

Zdeněk Šimáček ml.1. místo v Podřipském Poháru 2014

 • 2. a 3. místo v Memorialu M.Čermáka
 • 2. místo v MOP jednotlivci 2013/14
 • 4. místo v Podřipském Poháru 2014
 • 7. místo na turnaji Kovo Děčín 2014

 

Michal Bruthans 1. místo v MOP jednotlivci 2013/14

 • 6.místo v Memoriálu M.Čermák
 • 7.místo Mistrovství okresu 2014

 

Vladimír Trčka 2.místo Podřipský Pohár seniorů 2013

– 10.místo Podřipský Pohár 2014

 

Alois Haluska – 5. místo Podřipský Pohár seniorů 2013

– 11.místo Mistrovství okresu 2014

 • 13.místo Podřipský Pohár 2014

 

Martin Král – 11.místo Podřipský Pohár 2014

-12.místo Mistrovství okresu 2014

 

Miroslav Hnyk – 16.místo Mistrovství okresu 2014

Za všechny kuželkáře B týmu mohu říct, že jsme svými výkony a vystupováním dělali Sokolu Roudnice čest a dobré jméno .Všem občanům Roudnice , našim fanouškům i čtenářům Polabských novin přejeme vše nejlepší v roce 2015 🙂

 

Red

Red