Roudnice – Prvňáčci usedli do lavic

Již tradičně se zahájení školního roku pojí i s návštěvami představitelů města Roudnice nad Labem na našich základních školách.

Při té příležitosti starosta města Vladimír Urban nejen popřál čerstvým prvňáčkům úspěšný start do nového školního roku, ale také shlédl výsledky řady rekonstrukcí, kterými naše základní školy přes prázdniny prošly.

„Velký kus práce byl odveden především na dlouho opomíjené bezděkovské škole, kde proběhla kompletní výměna elektroinstalace,“řekl starosta, který si prohlédl nově vymalované a vyštukované třídy. „Těší mne, že je o školu zájem. Dokonce takový, že pro letošní silný ročník prvňáků nestačila kapacita,“dodal.

Naproti tomu příští rok 1.ZŠ Karla Jeřábka pravděpodobně otevře jen dvě první třídy.

Po návštěvě 1. a 2.ZŠ pokračoval do ulice Školní, kde nejvýraznější změnou je nově vydlážděná plocha před tamější základní školou.

Poslední zastávkou pak byl DDM Trend, kde probíhal zápis do zajímavých dětských kroužků. Jak potvrdil jeden z pracovníků, o kroužky je velký zájem a tak by si rodiče, kteří chtějí svým dětem dopřát zábavné a smysluplné volnočasové aktivity, měli pospíšit s jejich zápisem.

 

Red

Red