Roudnice získala dotaci, cyklisté lepší povrch

aktualita07. 08. 2013 | Klára Kolorosová | Tisková zpráva města

Nejen cyklisty hojně využívaná komunikace podél roudnického nábřeží směrem na Židovice se dočkala rekonstrukce. Na části trasy kolem zdymadel směrem na obec Židovice v celkové délce 1400 m probíhá od června letošního roku rekonstrukce. Nynější problematický terén nahradí živičný povrch, tzn. stejný jako je na nábřeží směrem na Dobříň.

Hotový by měl být úsek v říjnu. Město na tento projekt zmodernizování a úpravu cyklostezky získalo dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 2 214 000 Kč s vlastním podílem města 1 383 141,82 Kč.

Cyklostezka bude navazovat na židovickou, kterou má obec v plánu v příštím roce. Obec Hrobce již svůj úsek cyklostezky vybudovala a pokračovat v trase bude komunikace i kolem obce Libotenice. Cyklisté tak dostanou možnost dopravit se na kole až k přívozu do Nučnic, kam přejedou a po pravém břehu se po stávající cyklostezce mohou dopravit zpět do Roudnice nad Labem. Plánován je i větší okruh vedoucí Terezínem a pokračující podél řeky Ohře. Na horním toku jsou již části cyklostezek hotové, následovat bude jejich propojení.

Red

Red