Roudnice – Kino Sokol otevíráme v dubnu

 

V prosinci 2017 se kino kvůli nutným opravám uzavřelo. Díky tomu, že jste od května loňského roku chodili na akce pořádané v kinu Sokol, můžeme si dovolit opravy objektu ve výši téměř 200 000 Kč. Již se podařilo opravit místnost nad balkónem, která byla v dezolátním stavu a bude sloužit jako administrativní zázemí.

V době, kdy tento článek píši, se intenzivně pracuje na budování bezbariérových záchodů a zároveň i na opravě omítek a stropu chodby vedoucí k balkonu, neboť ta byla značně poškozena zatékáním vody ze střechy.

V současnosti řešíme, jak zajistit vytápění kina: měli jsme několik alternativních prozatímních návrhů, avšak nakonec zvítězilo vytápění prostor koupí nového kotle, jehož cena je však 180 000 Kč + DPH. Kotel by byl zapojen do původního systému, který rozvádí horký vzduch do sálu. Již se objevilo několik lidí, kteří jsou ochotni na zmíněný kotel přispět. Proto si pohráváme s myšlenkou vytvořit sbírku přes systém dostupný na internetu, kdy může přispět každý, za což získá speciální odměny. Podněty vítány, bližší informace již brzy na webu kina, facebooku a nástěnce u kina.

Znovuotevření kina se nám tedy nepovede v březnu, jak jsme si původně předsevzali, ale posouváme je na duben. Dobrou zprávou je, že již připravujeme dubnový program. 7. 4. budeme pořádat festival Expediční Kamera, v jehož rámci se představí 6 krátkých filmů zaměřených na extrémní sporty. 14. 4. Bude v kině hrát ochotnický divadelní soubor LOĎ známou hru: Charleyova teta. Nově také jedenkrát měsíčně budeme promítat dokumentární filmy, a především chystáme filmy pro děti i dospělé.

Těšíme se na Vás.

Za celý tým kina

Klára Svobodová

Red

Red