Roudnicí se potuloval medvídek mýval

Hasiči z Roudnice dnes vyjížděli ke kurióznímu zásahu. Po Aleji 17. Listopadu se producíroval Psík Mývalovitý ze kterého se posléze vyklubal Mýval Severní řečený medvídek mýval.

Po důkladné přípravě, omezení dopravy a za použití záchranářské techniky se podařilo vykuleného medvídka dostat z jeho provizorního útočiště v koruně stromu. Tento úkon však nebyl úplně snadný.

Nejprve byl vysunut žebřík po kterém se vydal záchranář aby Mývala uchopil. Ten však jeho lest prohlédl a slezl níže tak aby nemohl být ohrožen ani ze země ani ze žebříku.

K radosti přihlížejících dětí i kolemjdoucích se však nakonec podařilo ze země medvídka hákem potrápit tak, až tento volným pádem skončil v plachtě držené pod stromem. Poté byl umístěn do připravené klece.

Nakonec jej bez újmy eskorta městské policie odvezla do zoocentra Srdov. Odtud ovšem šikovný mýval po rozpletení pletiva v kotci zmizel a do uzávěrky čísla se nikde nenašel. Pokud čtenáři novin medvídka spatří stačí tuto informaci nahlásit nejbližší služebně policie či HZS.

Mýval severní (Procyon lotor), lidově také medvídek mýval, je středně velký savec obývající původně Severní Ameriku. Člověkem byl však zavlečen i do jiných částí světa, například do EvropyJaponska nebo na Kavkaz. Jeho přirozeným biotopem jsou listnaté a smíšené lesy, ale díky jeho přizpůsobivosti dnes zcela běžně obývá i města, kde je často považován za vážného škůdce. Mýval často vyhledává skrýše v podobě nory nebo v zastavěné oblasti komíny. Obzvlášť v komíně se stává problémovým domácím mazlíčkem, kde si dělá pelech a utváří si velice rozmanitý příbytek.

 

Red

Red