Roudnická porodnice přivedla na svět první miminka

Neuvěřitelné se stalo skutkem a nová porodnice otevřela své brány pro malé Podřipánky v neděli 1. 9. 2013 a již se narodila první miminka. Všem občanům Podřipska chceme poděkovat za pomoc, která měla význam. I zdánlivě ztracená situace se může bojem za dobrou věc v demokratické společnosti otočit k dobrému. Stejně tak tomu bylo v případě již téměř zrušené roudnické nemocnice, která se nadechuje k velkému návratu.

mimino roudnceDne 5. 9. 2013 se v roudnické nemocnici narodilo první miminko roku 2013. Jmenuje se Adam a je v naprostém pořádku. Spolek Říp v zastoupení části výboru spolku popřál šťastné mamince i jejímu synovi hodně štěstí a zdraví v budoucím životě a předal připravené dárky( kniha Podřipsko – průvodce, mapa Podřipsko, samolepka na auto- Podřipsko). Oslavme Adama jako symbol obnovené tradice roudnické porodnice. Těšíme se na další miminka

S gynekologicko-porodnickým oddělením nabízíme občanům znovu kompletní akutní nemocnici. Doufáme, že budoucí maminky dříve oblíbenou porodnici začnou znovu využívat. Prostředí je nově rekonstruované, lékaři i sestřičky jsou odborně i lidsky na výši a komplement nemocnice je připraven na všech úrovních spolupracovat. Otevřením porodnice se chceme znovu stát rodinnou nemocnicí, tak jak je to běžné v Německu nebo Rakousku a přiřadit se mezi necelou stovku takovýchto nemocnic v ČR. V naší nemocnici se tak budou znovu potkávat novorozenci, jejich rodiče, prarodiče i praprarodiče. Nezapomeňme, že tato péče není samozřejmá a že stála mnoho úsilí.

 Maminky, hlaste se k porodům v roudnické porodnici, pokusíme se Vám vytvořit domácí prostředí s neustálým kvalitním lékařským dohledem a individuálním přístupem. První, ale i všechna další narozená miminka budou oslavována nejen rodiči, ale i personálem nemocnice a zástupci občanů.

Pro všechny maminky máme připraveny i malé dárky, jako například 10% slevovou kartu do naší lékárny na všechny dětské výrobky s platností na dva roky. Také jsme připravili možnost výběru ze dvou jídel během pobytu v porodnici. Naším cílem je, aby se našim pacientům dostalo skvělé péče a cítili se u nás co nejlépe. Dále nabízíme rodičovský pokoj, který mohou využívat i tatínkové. V případě zájmu Vám naši  porodnici po dohodě ukážeme.

Gratulujeme rodičů  Adámka, prvorozeného občánka narozeného v naší porodnici v roce 2013. 

autor: spolek Říp a PNSP

redakčně upraveno

Red

Red