S příchodem jara rozkvete Mezibraní, jehož revitalizace právě skončila

Litoměřice – Další část Litoměřic bude krásnější. V těchto dnech totiž skončila revitalizace lokality Mezibraní obklopující baštu, jež je součástí městského opevnění. Dnes zde funguje restaurace. Vysázeno bylo 31 nových stromů, tři velké a tři menší záhony květin, vybudovány byly nové chodníky a travnaté plochy. Krása plochy pochopitelně vynikne až s příchodem jarních měsíců.

„Rozkvetou zde jarní cibuloviny, na podzim pak budou dosazeny astry a v největším záhonu levandule. Tyto záhony tedy budou modré a fialové. Co se týče stromů, volili jsme kaštany, pavlonie či svitely,“ informovala Lenka Brožová z odboru životního prostředí městského úřadu.

„Prosíme všechny občany, aby k chůzi používali výhradně dlážděné plochy. Pokud nám budou šlapat po záhonech, může se stát, že některé cibuloviny nevykvetou tak, jak bychom si přáli,“ vyzvala veřejnost Lenka Brožová.

Stejně jako na dalších travnatých plochách, ani zde město nebude lidem zakazovat případné posezení. Ovšem vzhledem k frekventovanosti hlavní cesty není pravděpodobné, že by tato lokalita lákala k piknikům na trávníku. Rovněž lavičky jsou umístěné pouze u hradeb.

„Mezibraní je pro turisty pomyslnou vstupní branou do centra Litoměřic. V těsné blízkosti se nachází jak autobusové, tak i vlakové nádraží. Revitalizace, kterou jsme dlouhodobě připravovali, si právě toto místo zaslouží a věřím, že i obyvatelé města ji ocení,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza.

Projekt za 6,4 milionu korun realizovala firma Smola Stavby s.r.o. z Litoměřic.

Red

Red