Sedm dnů jsou v akci na nebezpečný alkohol zapojeni i hasiči

18. září 2012 (Ivana Svitáková) –

V úterý 11. září 2012 došlo k nastavení součinnosti mezi Policií ČR a Hasičským záchranným sborem ČR jako reakce na otravy a následná úmrtí občanů vinnou požití alkoholu se smrtícím obsahem metylalkoholu. Součinnost spočívá do dnešního dne v tom, že hasiči na žádost Policie ČR provádějí ve svých chemických laboratořích analýzu dodaných vzorků.

Během 17. 9. 2012 bylo na žádost Policie ČR přijato hasiči dalších 47 vzorků, ze kterých bylo 23 vzorků pozitivních, z tohoto počtu bylo zanalyzováno 13 vzorků s obsahem nad 20% metylalkohol a z těchto 13 vzorků bylo 6 vzorků v 30 nebo 50 litrových sudech. Celkem 260 litrů.

„Chemické laboratoře hasičů již sedm dnů pracují nepřetržitě a jejich vytížení je extrémní. Analyzujeme vzorky alkoholu na žádost Policie České republiky a nemůže přijímat žádné vzorky od občanů,“ řekl ředitel odboru operačního řízení generálního ředitelství HZS ČR plk. Ing. Luděk Prudil.
Zástupci generálního ředitelství HZS ČR se také pravidelně účastní porad meziresortní pracovní skupiny při Ministerstvu zdravotnictví.
kpt. Ing. Ivana Svitáková
.
Red

Red