Spisovatelka se vydává na dobrodružnou cestu

Hana Hindráková, autorka románů z afrického prostředí, odlétá v druhé polovině ledna do Keni, aby tam získala informace pro svou novou knihu. Jedná se již o její šestou cestu do této subsaharské země.

Po prozatím posledním úspěšném románu Smrtící byznys, který vyšel v září minulého roku a přibližoval čtenářům beletristickou formou obchod s falešnými léky, se spisovatelka věnovala zejména besedám a autorským čtením. Během podzimu navštívila mnoho knihoven i základních a středních škol.

Nyní se chystá pustit do psaní sedmého románu, který se bude také odehrávat v Keni. Téma nové knihy však zatím prozradit nechce.

„Mohu jen říct, že se bude jednat o daleko závažnější problematiku, než jsou falešné léky,“ říká s vážným výrazem. „V Keni mám domluvených několik schůzek s investigativními novináři, jejichž kontakty se mi podařilo získat přes různé aktivistické organizace.“

Na otázku, kdy kniha vyjde, odpovídá pokrčením rameny.
„To zatím nedovedu říct, protože jsem teprve ve fázi průzkumu a získávání informací. Chtěla bych, aby stejně jako v případě Smrtícího byznysu netvořil knihu jen napínavý příběh, ale i reálné základy.“

Během pobytu v Keni plánuje také spisovatelka setkání se skupinami žen v nairobských chudinských čtvrtích, které vyrábějí šperky. Hana Hindráková, která po deseti letech působení v oboru rozvojové spolupráce ukončila činnost neziskové organizace Fair, chce nyní pomáhat Keni jinak. A to obchodem. Bude spolupracovat právě s těmito skupinami, nakupovat od nich výrobky a prodávat je během besed a autorských čtení v České republice.

„Myslím si, že obchod je jedinou cestou, jak pomoci Africe postavit se na vlastní nohy,“ zdůrazňuje.

Součástí spisovatelčiny cesty do Keni bude i odpočinek, během něhož plánuje podniknout túru v Ngongských horách, vylézt na kráter Mount Longonot a podívat se ke Kilimandžáru. Své zážitky z Keni a doporučení pro cestovatele bude zveřejňovat na nových webových stránkách zaměřených na africkou Keňu: http://kenaocimaspisovatelky.webnode.cz/.

http://www.hindrakova.cz, hana@hindrakova.cz

Red

Red