Štafetu olympiády dětí a mládeže ČR převzal Jihomoravský kraj

unnamed unnamed (1)

Více než 28 000 diváků, fanoušků a návštěvníků sledovalo po čtyři dny Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016 na Chomutovsku, Mostecku a v Krušných horách. Sportovci Ústeckého kraje získali v silné konkurenci celkem 15 medailí a vzorně reprezentovali náš region. Za to jim na závěrečném ceremoniálu ve čtvrtek večer v Chomutově poděkoval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

V chomutovské SD Aréně byli sportovci dekorování olympijskými medailemi, které získali v průběhu středy a čtvrtka. Za první dva dny se uskutečnil medailový ceremoniál již v úterý večer. Medaile převzali i vítězové hokejového turnaje, kterými se po dramatických bojích a zvratech ve vývoji utkání stali mladí hokejisté z hlavního města Prahy. Náš hokejový tým skončil na šestém místě.

Samotný závěrečný ceremoniál uvedla náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová. „Věřím, že si všichni odnášíte skvělé zážitky a dobrý pocit z odvedených sportovních výkonů,“ řekla náměst kyně.

„Děkuji všem organizátorům a pořadatelům, že se jim podařilo vytvořit výborné prostředí pro sportovce. Těším se, že řadu z vás, mladých sportovců, časem uvidím na světových šampionátech a skutečných olympiádách,“ uvedl ve svém vystoupení hejtman Oldřich Bubeníček. Předal pak olympijskou vlajku náměstkovi hejtmana Jihomoravského kraje Stanislavu Juránkovi. Oficiálně pak olympiádu ukončil místopředseda ČOV Filip Šuman.

Rozloučení s olympiádou pak zakončilo na ploše zimního stad ionu společné vystoupení stovek tanečníků, kteří se zúčastnili soutěže v disco dance.
Při zakončení olympijských her (zleva): hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman
Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek s olympijskou vlajkou. Jižní Morava us pořádá příští rok letní olympiádu dětí a mládeže

Red

Red