Štetsko – Specializoval se na chaty

LITOMĚŘICKO – Jeho revírem bylo Štětsko a Roudnicko… 

Litoměřickým kriminalistům se v uplynulých dnech podařilo zadržet sedmatřicetiletého muže z Chomutova při nezákonném jednání. Dotyčný se právě zabýval páčením rámu okna do kolárny obytného domu ve Štětí. Policisté zjistili, že tento muž se uvedeného jednání dopustil přesto, že byl v posledních třech letech za obdobnou činnost pravomocně odsouzen a potrestán. Následné šetření potvrdilo další majetkovou trestnou činnost, které se měl Chomutovan dopouštět od konce roku 2017 do současnosti v litoměřickém okrese a to převážně na Štětsku a Roudnicku. Za uvedené období si na své konto připíše více než 17 případů vloupání převážně do rekreačních objektů, ale také restaurace či kolárny a na dalších případech kriminalisté pracují. Středem jeho zájmu bylo vše, co mohl výhodně zpeněžit a utržené prostředky následně použil pro svou potřebu. Celková škoda je doposud stanovena na více než 60 tisíc korun, ale není konečná. Obvinění pro trestné činy krádežeporušování domovní svobody a poškození cizí věci si dotyčný převzal. Návrh na vazební stíhání byl akceptován.

Byl to podvod…

Oznámení o podvodném jednání přijali v těchto dnech policisté od mladého muže z Roudnicka. Poškozený prostřednictvím internetového bazaru nabídl k prodeji jízdní kolo za částku 15 tisíc korun. Ozval se mu údajný zájemce s tím, že má o kolo zájem, ale prodávající musí nejprve uhradit různé poplatky jako dopravné, pojistné apod. Tímto způsobem od poškozeného získal více než 30 tisíc korun. Když po poškozeném požadoval neznámý podvodník dalších 55 tisíc korun, došel oznámit vše na policii. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Po pachateli policisté pátrají.

O peněženku přišla…

Při návštěvě jedné litoměřické restaurace byla okradena mladá žena. Z kabelky nesené přes rameno jí neznámý lapka v nestřeženém okamžiku odcizil nepozorovaně peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Po neznámém pachateli policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Litoměřice, 20. 7. 2018, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

Red

Red