Taneční skupina Lucarino Dance se nenudí

 

V salonku restaurace Pamplona v Libochovicích oslavila šestice tanečníků s vedoucími a nejbližšími kamarády významné výročí skupiny

SDC12154 byla založena v lednu roku 2008 z původního tanečního kroužku, dvěma nově příchozími zaměstnanci, kteří se již léta věnují country scéně v soukromém životě. Cílem bylo dokázat, že zdravotní a mentální postižení není překážkou v tanečním projevu a že skupina obstojí i v konkurenci jiných amatérských skupin.

Skupina se věnuje hlavně modernímu americkému Line Dance, ale občas si zatančí i klasické country a do repertoáru patří i kankán. Kromě velmi úspěšné reprezentaci skupiny na festivalech Patříme k sobě Semily, Slunce svítí všem Mladá Boleslav, Náš svět Žatec, Cesta k nám Ústí nad Labem, Nesem vám Vánoce Praha a Umíme se bavit Libochovice, také již 6x získala 1. místo v taneční soutěži v České Kamenici a 2x první místo v taneční soutěži v Křešicích.

Ovšem největším úspěchem je 1.místo v pohárové soutěži tanečních formací Team Dance 2012 Litoměřice, které se skupina zúčastnila jako jediná se zdravotním postižením a ihned si získala obdiv poroty a diváků.

V květnu 2012 byl o skupině natočen Českou televizí krátký šot v pořadu pro zdravotně postižené – Klíč s názvem Umění handicapovaných.

Velmi dobře se skupina ukázala v nesoutěžní části mezinárodní taneční soutěže Pardubická Ryengle 2012. V letošním roce se již zúčastní vlastní soutěže.

V červnu roku 2013 získala skupina prestižní cenu Modrého slona 2013, kterou pořádá sdružení Artefaktum.

Skupina má tedy co slavit. Kromě slavnostního menu, které přímo skvěle připravila majitelka restaurace Pamplona, obdrželi členové skupiny drobné dárky od přátel. Kamarádka Jarka daroala skupině krásná trička s logem a jménem skupiny a kamarád Jirka předal za Český Pony Expres skupině pěkný obraz, ze kterého měli všichni velikou radost.

Ale nastává další doba vystoupení a hlavně příprav na taneční soutěže Team Dance 2013 a Pardubickou Ryengly. Tanečníci se prostě nenudí.

Red

Red