Terénní triatlon na Házmburku letos počtrnácté..

LIBOCHOVICKO – Desátý (z celkového počtu letošních šestnácti) podnik letošního seriálu Krále Středohoří (oblíbený seriál veřejných závodů v bězích, silniční i horské cyklistice a triatlonech na Litoměřicku), kterým byl nedávný legendární „Házmburk X offroad triathlon“ (konal se čtrnáctý ročník) přilákal pod malebnou hradní zříceninu na Libochovicku sice o něco méně závodníků než v minulých letech (více než stovka účastníků se nakonec nesešla), ovšem atraktivitě uvedené sportovní akce to nijak neuškodilo.

O co méně triatletů se totiž finálně postavilo na start (v roce 2011 startovalo pod hradem rekordních 120 lidí), o to více dorazilo letos diváků. Stovky nadšeně fandících osob byly totiž k vidění na tratích plavání, horského kola i v cíli krosového běhu. Na hrázi retenční nádrže Klapý (letos se ve dvou okruzích plavalo celkem cca 500m) se po prvním úseku

nejdříve objevili výteční plavci Mužíček (Hisport team) a Soukup (YOGI team Ostrava), které pronásledovala poté již s odstupem větší smečka dalších výtečných borců. Největší drama se však odehrávalo na kole, když domácí Bušek (BTT Libochovice) prolétl vůbec nejrychleji trať horksé cyklistiky (18km) a dotáhl se ve druhém depu až na samotné čelo závodu. V závěrečném krosovém běhu (5km s výběhem k hradním věžím) ale nezaváhal nejlepší běžec startovního pole již zmíněný zkušený Soukup a po zásluze triatlon vyhrál. Výborné stříbro vydřel po vyrovnaném výkonu Bušek, bronz bral nakonec Mužíček. „S horským kolem úplně nesouzním, ale musím to zde pochválit. Příjemné prostředí, skvělé tratě a moc fajn atmosféra. Snad jen ty poslední metry při výběhu hradu jsem to zde celé chvilku proklínal,“ uvedl s úsměvem při pochvale pořadatelům (ze sdružení BTT Libochovice) v cíli vítězný Soukup (mj. vedoucí muž průběžného hodnocení „tour“ Král Středohoří 2012 a bývalý český reprezentant v dlouhém triatlonu).

Také mezi ženami se jednalo o napínavou podívanou, když zlato a triumf si nakonec odnesla Vančurová (Hisport team), ovšem pouhým 40 vteřin za ní na druhém místě dokončila Košková (Team Louny). třetí příčku brala Vytlačilová (Iscarex Česká Třebová). „Byla jsem zde poprvé a závod je to opravdu velmi příjemný. Lokalita akce, zajištění i zázemí moc prima,“ komentovala akci vítězka.

Triatlon na Házmburku si za minulých patnáct let získal kvalitní renomé a dnes již neodmyslitelně patří do kalendáře sportovních akcí na Libochovicku. Spokojení zúčastnění závodníci i přítomní diváci to každoročně potvrzují. Pro toho kdo letos nedorazil je to určitě motivací v příštím roce na populární triatlon v aktivní podobě určitě dorazit. „Závěrem nelze opomenout ani letitou podporu všech firem, institucí, úřadů i lidí, kteří nám materiálně i finančně podporují. Bez nich by to v žádném případě nešlo,“ konstatovala členka organizačního štábu z BTT Libochovice Jitka Hajná.

Bližší info o všech závodech seriálu Král Středohoří naleznete na webu www.kralstredohori.cz a profilu www.facebook.com/KralStredohori.

Házmburk X offroad triathlon 2012 (500m – 18km – 5km) – celkové pořadí:

1 Petr Soukup YOGI racing team Ostrava 1:08:15
2 Marek Bušek BTT Libochovice 1:10:11
3 Pavel Mužíček Hisport Team 1:12:05
4 Josef Kesler Chomutov 1:12:34
5 Pavel Suchý TT Cyklorenova Cvikov 1:13:24
6 Petr Čuchal MMB Třebenice 1:14:50
7 Ivan Nováček Team Louny 1:15:42
8 Otakar Šašek BTT Libochovice 1:16:17
9 Jan Bláha BTT Libochovice 1:17:50
10 Dan Chalupa VK Bohemians Praha 1:18:16

 ženy:

1 Radka Vančurová Hisport Team 1:30:57
2 Adéla Košková Team Louny 1:31:37
3 Lenka Vytlačilová Iscarex Česká Třebová 1:35:14
4 Jitka Vacinová Česká Lípa 1:36:47
5 Veronika Staňková EPO 1:42:27

kategorie:

do 18 let

Jan Hudáč Veslování Ústí n/L
Jan Dostál Cyklo City Team Lovosice

 19-29 let

1 Petr Soukup YOGI racing team Ostrava
2 Mužíček Pavel Hisport Team
3 Otakar Šašek BTT Libochovice

 30-39 let

1 Marek Bušek BTT Libochovice
2 Petr Čuchal MMB Třebenice
3 Ivan Nováček Team – Louny

40-49 let

1 Josef Kesler Chomutov
2 Pavel Suchý TT Cyklorenova Cvikov
3 Libor Šimonek Brno

 nad 50 let

1 Petr Vápeník BTT Libochovice
2 Jiří Malý AC Česká Lípa
3 Roman Lüftner Velosport Bílina
Red

Red