krimi zprávy 8-10,8 2012

Hravý zloděj    Do restaurace u Roudnice nad Labem se vloupal v nočních hodinách ze středy na čtvrtek neznámý pachatel. Násilím překonal zajištění okna a z vnitřních prostor odcizil dva automaty na dětské hračky. Majitel restaurace předběžně vyčíslil škodu na 30 tisíc korun, případ je vyšetřován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

V zimě se hřeje    Krádeží dřeva se zabývají policisté v Budyni nad Ohří. Neznámý pachatel vnikl po rozstříhání oplocení na soukromý pozemek a odvezl si zde uskladněné dřevo na topení. Odcizil 12 kubíků dřeva v hodnotě 15 tisíc korun. Po pachateli krádeže pátrají libochovičtí policisté.

Náruživý kuřák    V tomto týdnu se vloupal neznámý pachatel do čerpací stanice u Roudnice nad Labem. Betonovou kostkou rozbil skleněnou výplň výlohy prodejny a vnikl dovnitř. Zajímaly ho pouze cigarety, kterých si odnesl za 40 tisíc korun. Roudničtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže vloupáním a poškození cizí věci.

Škola bez rohožek   V nočních hodinách z úterý na středu odcizil neznámý pachatel rohožky před litoměřickou základní školou. Kovové rošty sloužící k očištění bot v hodnotě 7500 korun policisté následně zajistili v jedné z výkupen druhotných surovin. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

Bez skla a bez papírů  Dnes v nočních hodinách kontrolovali policisté u obce Nučnice podezřelé motorové vozidlo. Osobní vozidlo značky Škoda se pohybovalo po komunikaci bez čelního skla. Muž, který vozidlo řídil, neměl u sebe žádné doklady. Následnou kontrolou policisté zjistili, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Proč usedl do vozidla, kterému zcela chybělo přední sklo bez řidičského oprávnění, vysvětlit nedokázal. Za své jednání může být potrestán až tříletým vězením.

Šel po zavařeninách  Do sklepa domu ve Štětí se vloupal v nočních hodinách na středu neznámý pachatel. Násilím vnikl do sklepní kóje a odcizil sklenice zavařených okurek a zelí. Majitel sklepa předběžně vyčíslil škodu na jeden tisíc korun, případ je vyšetřován jako přečin krádeže a porušování domovní svobody, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

8. 8. 2012

Nekradl poprvé  V úterý sdělili policisté podezření pro trestný čin krádeže 35letému muži z Lovosic. Podezřelý v květnu tohoto roku odcizil z barového pultu v litoměřické restauraci volně odložený mobilní telefon v hodnotě 5 tisíc korun. Litoměřičtí policisté muže vypátrali a zjistili, že nekradl poprvé. Trest, který ho nyní postihne, se pro opakovanou majetkovou trestnou činnost může vyšplhat až k pětileté hranici.

Sebral i vodítko  V noci na úterý vnikl neznámý pachatel v chatové oblasti Slavín u Roudnice nad Labem na pozemek rekreační chaty. Po rozstříhání oplocení vnikl na pozemek chaty a odcizil z lavičky u verandy přikrývku. Dále vnikl do neuzamčené verandy u chaty, odkud odnesl čisticí prostředky, PB lahev a samonavíjecí vodítko na psa. Hmotná škoda je vyčíslena na 2400 korun. Roudničtí policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. V případě dopadení hrozí neznámému pachateli až tříleté vězení.

Auto není trezor  Oznámení o krádeži věcí z vozidla přijali v úterý policisté v Roudnici nad Labem. Řidič nákladního vozidla se po zaparkování od svého vozidla na 10 minut vzdálil. Ve vozidle ponechal ledvinku s osobními věcmi, doklady a mobilním telefonem. Neznámému pachateli stačila chvilka, aby překonal uzamčený zámek dveří a zmocnil se ledvinky i s jejím obsahem. Poškozený řidič předběžně vyčíslil škodu na 5 tisíc korun, případ je vyšetřován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Red

Red