Tipy na výlety v destinaci České středohoří

 

 Tipy na podzimní výlet vám doporučuje Destinační agentura České středohoří. Tentokrát se vydáme do Ústí nad Labem. Po procházce centrem města zavítáme do areálu se zámečkem Větruše, který nabízí výstup na vyhlídkovou věž, zrcadlové a přírodní bludiště, sportoviště a mnohá další vyžití. Nezapomenutelným zážitkem bude zajisté i prohlídka hradu Střekov, který je v říjnu otevřený od úterý do neděle vždy od 9:30 do 16:00 hodin.

Výletní zámeček Větruše

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K výletnímu zámečku Větruše se dá dostat lanovou dráhou z obchodního komplexu Forum v centru města Ústí nad Labem. Lanovka je 

unikátem, neboť její dvě švýcarské kabinky překonávají vzdálenost 330 m a převýšení 50 m jako jediné v ČR bez podpěr. Za návštěvu stojí třicetimetrová vyhlídková věž zámečku, nabízející jedinečný výhled na město, do labského údolí i na hřeben Krušných hor. Dalším lákadlem areálu Větruše je hotel s restaurací uvnitř zámečku, kde je posezení s rozhledem do okolí doprovázeno ojedinělým gastronomickým zážitkem.

Hrad Střekov

Střekov

Na skalním ostrohu nad labským údolím v Ústí nad Labem se vypíná jeden z našich nejromantičtějších hradů a nejlépe dochovaných zřícenin – hrad Střekov. Jeho silueta je již po staletí symbolem města Ústí nad Labem. Vznikl ve 14. století, kdy český král Jan Lucemburský rozhodl zajistit bezpečnost labské plavby a výběr cla. Vystřídal řadu vlastníků, dnes je spolu s okolními pozemky a lesy ve vlastnictví rodu Lobkowiczů. Za romantismu v 19. století inspiroval např. básníka K. H. Máchu či skladatele Richarda Wagnera. Návštěvníci ocení posezení ve zdejší restauraci a na terase s výhledem na malebné kopce Českého středohoří, řeku Labe i krajské město.

Více na:

www.ceskestredohori.info

www.usti-nad-labem.cz

www.msul.cz

www.hotelvetruse.cz

www.dpmul.cz

www.hradstrekov.cz

Red

Red