Ústecký kraj představil cykloturistickou nabídku na letňanském výstavišti

Sedmý ročník cyklistického veletrhu For Bikes probíhl od 1. – 3. dubna 2016 na letňanském výstavišti PVA EXPO Praha. Veletrh představil novinky v nadcházející sezoně v oblasti cykloturistických regionů a cykloturistických spotřebních výrobků.

Ústecký kraj výrazně investoval do rozvoje cykloturistiky, na čtyřech páteřních cyklostezkách je buď úplným, nebo většinovým investorem. Za poslední tři roky se dobudovala cyklostezka Labe a Ploučnice a byl dokončen projekt Cykloregion Krušné hory, jehož součástí je Krušnohorská magistrála. Poslední páteřní cyklostezka Ústeckého kraje Ohře bude ještě velká porce práce, ale proznačování a projektové práce byly zahájeny.

Ústecký kraj ve své veletržní expozici na 24 m2 prezentuje prostřednictvím destinačních agentur Ústeckého kraje České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří kompletní cykloturistickou nabídku. Pro návštěvníky je připravena řada propagačních tiskovin, zájem je především o oficiálního průvodce po Labské stezce Handbuch 2016 a cyklomapu Cykloregionu Krušné hory. Destinační agentury doplňují nabídku informacemi o turistických atraktivitách podél cyklostezek, možnostech ubytování v cyklokempech a penzionech. Fenoménem mezi cyklostezkami je Labská stezka, kterou Ústecký kraj pro pohodlí cyklistů doplnil novými odpočívadly a dokončuje osazení mobilními buňkami, které budou sloužit jako sociální zařízení na trase.

Ústecký kraj prezentuje kompletní cykloturistickou nabídku také na www.branadocech.cz, www.ceskestredohori.info, awww.krusnehorynakole.cz.

Veletrh je otevřen od 1.4.- 3.4.2016 od 10:00 do 18:00 hodin a vstupenky je možné koupit také v předprodeji na www.forbikes.cz.

Připravil: Odbor regionálního rozvoje KÚÚK

 

Red

Red