v Hněvicích v útulku milují zaměstnance Tesca

a proč? Protože mají srdce na správném místě a umí máknout.

V pondělí se do útulku vydala z Leťňan velká parta super lidí. Dorazilo osm silných mužů a dvě odvážné ženy, všichni zaměstnanci Tesca.  Tesco je natolik úžasná firma, že nám dala hmotný dar dle našich potřeb a zapůjčila své zaměstnance v pracovní době.

Tedy krásný Hněvický team building. 😀  Již ve čtvrtek dorazilo nákladní auto s kar i sítěmi a dráty. Následně pak s brigádníky ještě flexa.  Po prohlídce areálu a seznámení se se všemi zvířaty se pracanti rozdělili do třech skupin.

První skupina měla na práci kari sítě. Tedy sundání pletiva mezi stěnou kotce a střechou a nainstalování daleko lepší a hlavně bezpečnější zábrany právě z kari sítí.

Naštěstí útulek není právě plný a tak bylo pejsky kam přemístit.

 

Podobně jako tento odvážný a hbitý pracovník, ještě nedávno lezl třeba rotvíček Oskar. Oskárek nechtěl být v kotci sám a tak se v nestřeženou chvilku vyhoupnul na boudu a výš. Byla to pro něj velmi nebezpečná akce. Stačilo aby si špatně vybral kamaráda ke kterému se nastěhuje a mohl přijít k úrazu. Samozřejmě mohl uklouznout, nebo špatně šlápnout a ošklivé tržné zranění mohlo být tu. Asi nikdy nezapomenu na příhodu, když nemohl slézt dolů a já ho spolu s dobrovolníkem Markem sundavala. Ovšem sundejte rotvíka, kterého vidíte poprvé.

Pánové to udělali opravdu s rozmyslem, kvalitně a hlavně bezpečně.

Lumpíkové jako špic Míša, který přelezl ke Škubovi, již nemají šanci proklouznout.

Ani druhá skupina se neflákala a děvčata venčila.

Nesmíme zapomenout na třetí skupinu. Těmto třem silákům jsme dali za úkol vyměnit sloupky na našem obvodovém plotě.

 

Zatímco všichni brigádníci pilně pracovali, někteří obyvatelé se váleli 🙂

 

Odpoledne musely makat už i ženy. 🙂 Správně navázat kari sítě, aby se ani pes ani člověk nezranil.

Brigáda byla velmi úspěšná, sloupky stojí všechny a šest kotců je krásně zaděláno kari sítí. Velké díky těmto úžasným lidem, kteří se nebojí vzít za práci a třeba se i trochu ušpinit.

Moc děkujeme i Tescu je opravdu úžasné, že podporuje dobročinnou činnost. 

Rádi uvítáme i další skupiny, party i jednotlivce, kteří se nebojí manuální práce. Uvítáme ale i ty, co se manuální práce bojí 🙂 venčitelů totiž není nikdy dost. 

Red

Red