V roudnické porodnici přivítali rekordní pětisté miminko

Rekordní počet dětí se od začátku roku narodil v porodnici Podřipské nemocnice. Na svět přišlo už 503 miminek. Počet dětí, které zde přijdou na svět v posledních letech výrazně stoupá.

Jubilejním pětistým miminkem se stala Valerie Cibulková, kterou v roudnické nemocnici přivedla na svět 13. prosince 2016 v 19:50 maminka Lucie Mazourková ze Straškova. Holčička vážila 2 610 kg a měřila 47 centimetrů. Novopečená maminka si roudnickou porodnici vybrala nejen kvůli blízkosti, ale také z důvodu pozitivních referencí od známých a na internetu,“ upřesnila PR manažerka nemocnice, Markéta Smutná.

Podle primáře gynekologicko – porodnického oddělení MUDr. Havlíka, porodnice zaznamená do konce roku další rekord. Počet narozených dětí překročí historickou hranici. „Ve srovnání s předchozím rokem 2015 kdy se narodilo 422 dětí (což znamenalo 40% nárůst oproti roku 2014) a navzdory 5 měsíčnímu omezenému provozu z důvodu celkové rekonstrukce oddělení to jen dokazuje, že roudnická porodnice je mezi budoucími rodičkami stále známější a vyhledávanější,“ uvedl primář Havlík.
V březnu uplynulo čtrnáct let od založení Podřipské nemocnice s poliklinikou Roudnice nad Labem, s.r.o. Společnost nejprve provozovala roudnickou nemocnici jako nájemce, před čtyřmi lety ji od města odkoupila a přispěla tak k jejímu vyvedení z ekonomické ztráty do ziskového stavu.

Za čtrnáct let byly realizovány investice do obnovy zařízení v řádech desítek milionů korun z vlastních zdrojů nemocnice, zejména do zřízení nových a moderních opera

ních sálů. Byla provedena optimalizace stavu pracovníků, nemocnice prošla certifikaci podle ISO 9001, ISO 14001 a ISO 18001, došlo k rozšíření poskytované pé

e, jejíž objem neustále narůstá, a z nemocnice se stalo prosperující zdravotnické zařízení. www.pnsp.cz

Red

Red