Vedení kraje jednalo o mzdách řidičů

Vedení Ústeckého kraje projednalo na svém pondělním jednání aktuální stav v řešení situace způsobené změnou vládních nařízení v mzdovém ohodnocení řidičů autobusů.

Již v minulém týdnu na jednání s odboráři a zástupci zaměstnanců dopravců náměstek hejtmana Jaroslav Komínek uvedl, že kraj udělá vše pro to, aby řidiči dostali to, co jim bylo slíbeno. Stávka dopravců proto není nyní na místě.

Kraj již v uplynulých dnech jednal s premiérem Sobotkou či s místopředsedou poslanecké sněmovny Filipem. „Všichni nám přislíbili, že nám maximálně pomohou,“ dodal náměstek.

Ústecký kraj odeslal k prověření dalšího postupu úpravy platných smluv žádost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V úterý se s předsedou vlády setká spolu s dalšími hejtmany také Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje. Ve středu 18. ledna proběhne jednání zástupců Ústeckého kraje s poradci premiéra.

Kraj se také rezolutně ohrazuje proti pátečním výrokům ministryně Šlechtové při její návštěvě u jednoho z dopravců v Ústeckém kraji. Místo toho, aby jednala o problému přímo se zástupci kraje, navštívila v  Teplicích dopravce a setkala se s jejich vedením i řidiči, aby přitom tvrdila, jak mohou kraje nastalou situaci vyřešit samy, když stát jim na to dal podle paní ministryně jasnou metodiku. Toto její vyjádření se rozchází s oficiálním vyjádřením Ministerstva pro místní rozvoj ČR a zvláště v této vypjaté atmosféře nepřispívá ke konstruktivnímu řešení situace, které všichni hledáme.

Dopravci byli Ústeckým krajem vyzváni k doplnění podkladů, na základě kterých bude možné vypočítat objem finančních prostředků, které musí po změně vládních nařízení vyplácet svým řidičům.

 

Red

Red