Vinaři otevřou sklepy autobusy pojedou i z Litoměřic a Lovosic

 

Skvělá vína, příjemný výlet a doprava od sklepa ke sklepu. První ročník jarních Otevřených sklepů se blíží. Akce je naplánována na 24. března a představí vinaře, kteří se kvůli vzdálenosti nevešli do letní akce. 

Jarní otevřené sklepy se uskuteční v Zámeckém vinařství Třebívlice, Českém vinařství Chrámce, Vičickém vinařství Mikulášek, Vinařství Hlava a Vinařství Němeček. Jde o první akci tohoto typu, která návštěvníkům zpřístupní méně známé sklepy a představí unikátní, velice zajímavá vína. Mezi vinaři budou po celý den jezdit autobusy.

V ranních hodinách provedou svoz účastníků z Roudnice, Litoměřic, Lovosic a Třebenic, večer je vrátí zpět domů. K akci je možné se připojit u kteréhokoliv vinaře během celého dne. Kdo nebude mít vlastní dopravu, toho svezou vinné autobusy. Účastníci ochutnají vína nejen z nejmodernějšího provozu v zemi, ale i od malého vinaře, který používá historickou metodu výroby.

Ochutnat bude také možné vína z hroznů vypěstovaných pod hradem Hazmburk i unikátní vína ze svahů nad Ohří nedaleko Nechranické přehrady. Chrámečtí vinaři představí také svá košer vína. „Svačinu si neberte,“ vzkazují organizátoři. V Třebívlicích chystají na akci delikatesy ze své kuchyně, pro účastníky akce budou za speciální ceny.

Jízdní řád a další podrobnosti najdete na facebookové události https://www.facebook.com/events/1401734733288356/

Red

Red