Regionální fotbalová akademie vybírala další fotbalové talenty

Dva dny strávili mladí fotbalisté ročníku narození 2005 ve sportovním areálu v Roudnici nad Labem.

Cílem bylo poznat nejtalentovanější hráče regionu. Ti nejlepší pak od září nastoupí do Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje, která sídlí na teplické ZŠ Edisonova.

„Už dva roky se snažíme soustředit kvalitní hráče z regionu na jedno místo, poskytnout jim kompletní servis tréninku, stravy, školní a zdravotní péče,“ uvedl šéftrenér Akademie Tomáš Heidenreich.

Zajištění veškeré péče a komfortu pro hráče stojí samozřejmě finanční prostředky, o které se dělí FAČR, město Teplice a Ústecký kraj, který však tuto investici vnímá velmi pozitivně. „Vážíme si toho, že jsme jeden z osmi regionů, který Akademii má a snažíme se podle možností pomoci celou projekt zajistit,“ potvrdil hejtman Oldřich Bubeníček. Hráči z Akademie kromě tréninkového procesu r eprezentují Ústecký kraj na mezikrajských soutěžích a turnajích a dokonce se již uskutečnilo přátelské dvojutkání s partnerským polským regionem Ostróda. Jedním z hostitelů byl právě roudnický areál, kde dvojutkání sledoval i náměstek hejtmana Petr Šmíd: „Bylo příjemné vidět kvalitní zápasy hrané ve férové atmosféře, jsem rád, že fotbalu se v našem regionu daří.“

Ze čtyřiceti nominovaných hráčů se nakonec do užšího výběru dostane zhruba polovina, zatím je v Akademii zapojeno sedm regionálních klubů, ale podle Tomáše Heidenreicha toto číslo nemusí být konečn é.


Regionální fotbalová akademie Ústeckého kraje vychovává pro český fotbal nové talenty.

 

Kluci z prvního ročníku akademie se setkali v Praze s tehdejším trenérem reprezentace ČR Pavlem Vrbou.

Red

Red