z pole zmizelo seno a další Krimi zprávy z Podřipska

Z pole zmizelo seno
Z pole nedaleko obce Chodouny odcizil neznámý pachatel balíky sena. 18 balíků sena odvezl z pole ze středy na čtvrtek zřejmě v nočních hodinách. Majitel polností vyčíslil škodu na 7200 korun. Po neznámém pachateli pátrají roudničtí policisté.policie

 

Pil i mařil
V úterý ve večerních hodinách byl v Roudnici nad Labem kontrolován 27 letý řidič jedoucí na motocyklu. Policisté zjistili, že tento muž má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do konce roku 2009 a nejen to. Byl vyzván k dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní. Řidič nadýchal 1,14 promile! Kromě trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, hrozí mu až tříleté vězení.

 

Hrozí mu až pětileté vězení

Zhruba desítku případů majetkové trestné činnosti má na svědomí 28letý muž Roudnice nad Labem. Specializoval se především na krádeže cenností z osobních vozidel, ale má na svědomí i krádež jízdního kola či vniknutí do obydlí. Trestnou činnost páchal od konce května tohoto roku až do současné doby především v oblasti Roudnicka a nezákonným jednáním způsobil škodu odhadovanou na 94 tisíc korun. Z rukou kriminalistů si převzal obvinění pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Obviněný je vyšetřován na svobodě.
Telefonovat nechtěl
V pondělí v odpoledních hodinách oslovil neznámý muž v Roudnici nad Labem na ulici seniora pod záminkou, že potřebuje telefonovat. Dobrosrdečný 64letý muž mu zapůjčil svůj mobilní telefon. Situace se však v okamžiku změnila. Neznámý telefonovat nechtěl, půjčený mobil si schoval do kapsy a dal se na útěk. Měl však smůlu, neboť v té rychlosti vytrousil svůj občanský průkaz. Ještě téhož večera byl 32letý muž z Podřipska vypátrán a předveden na místní oddělení pro podezření z trestného činu krádeže. Policisté zjistili, že zákon neporušil poprvé a za své jednání tak může očekávat vyšší trest.
 

Na sklonku uplynulého týdne obvinili policisté 21letého mladíka z Roudnicka z trestného činu vydírání, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nebezpečné vyhrožování. Soudcem byl také akceptován návrh na vzetí do vazby dotyčného. Obviněný mladík v době od ledna tohoto roku až do současné doby opakovaně fyzicky i psychicky napadal svou matku. I když byl z místa bydliště a bezprostředního okolí domu vykázán a poučen o tom, že je povinen zdržet se styku se svou matkou, toto nerespektoval. Zdržoval se nadále v bezprostředním okolí i na chodbě domu, dožadoval se vstupu do bytu a svou matku opakovaně napadal, vydíral a vyhrožoval jí. Svým jednáním v ní vzbuzoval obavu, že své výhrůžky uskuteční. Mladému muži hrozí v případě soudem uznané viny až čtyřleté vězení.
Pozor na kapsáře!
Na nedělních trzích u obce Ředhošť řádil neznámý kapsář. Podařilo se mu okrást dva návštěvníky prodejních trhů, kteří měli uloženy své peněženky v zadní kapse kalhot. Oba poškození přišli kromě financí o osobní doklady a platební karty. Neznámý kapsář získal během chvilky více jak 4 tisíce korun.
Jedl a spal
Do zahradní chatky na Libochovicku vnikl o víkendu zloděj. Do chaty vnikl rozbití skleněné výplně okna, snědl zde nalezené sušenky a po přespání odešel. Případem krádeže se zabývají libochovičtí policisté.

Red

Red