Zahájení turistické sezony ve Štětí

Turistickou sezonu ve Štětí zahájí loupežník Štětka. Představí i geocachingové putování

Město Štětí představilo své trumfy pro letošní turistickou sezonu. Hlavní role bude patřit postavě loupežníka Štětky. Jeho naučné putování doplní dvě zcela nové soutěže – „Po stopách loupežníků“ a „Loupežnické geoputování“.

Sezonu zahájil v neděli 28. dubna 2013 v 10 hodin samotný loupežník Štětka se svou družinou ve vesničce Stračí nacházející se zhruba kilometr od Štětí.

Hra „Po stopách loupežníků“ propojí hravost s vědomostní znalostí a je určena pro děti všech věkových kategorií. „Cílem soutěže je dostat děti s rodiči do přírody. V rámci toho jim i přiblížit zajímavosti regionu Štětsko,“ představil ve zkratce soutěž vedoucí Kulturních a informačních zařízení Města Štětí Radek Kulhánek.

Druhá hra „Loupežnické geoputování“ je připravena pro příznivce geocachingového dobrodružství. Všechny novinky jsou představeny na nových webových stránkách www.loupeznikstetka.cz. Autorem grafických materiálů s loupežnickou tématikou je pracovník Informačního centra ve Štětí Martin Krch.

Letošní turistická nabídka bude volně navazovat na projekt Naučného putování loupežníka Štětky regionem Štětsko, které bylo otevřené v roce 2012 ,a je jedním z produktů přispívajícím ke zvýšení atraktivity Štětska pro cestovní ruch, hrazeného z projektu:„Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad. Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj“.

Druhým výrazným bodem v nabídce nových turistických aktivit v regionu Štětsko je propojení židovských památek čtyř míst – Štětí, Úštěka,Roudnice nad Labem a Památníku Terezín v projektu s názvem „Židovská stezka Podřipskem a Českým středohořím“. Prvním produktem tohoto projektu je kromě navázání bližší spolupráce i vydání informačních materiálů.

Red

Red