6. šipkový turnaj seniorů v Libochovicích

6. šipkový turnaj seniorů

24.4. 2013 uspořádal Domov důchodců v Libochovicích další sportovní akci pro seniory. K účasti se přihlásilo celkem devět týmů: DD Roudnice n.L., DpS Krásná Lípa, DpS Severní Terasa, DpS Orlická, DpS „U pramene“ Louny, DD Dobětice, Domov „U trati“ Litoměřice, DD Šluknov a domácí družstvo DD Libochovice. Jako hosté přijali pozvání ředitel CSP Mgr. Karel Reissmüller a starostka města Libochovice Ing. Jana Holá.

Sportovní dopoledne zahájila vedoucí domova Bc. Andrea Krčmářová, která přivítala všechny přítomné hráče i hosty a představila kapelu Havrani z DNZ Liběšice. Tato skupina do domova v Libochovicích jezdí již několik let a klientům se její repertoár líbí. Jejím úkolem bylo vyplnit volný čas hráčů během soutěže. Úvodního vystoupení se letos zhostily zaměstnankyně domova jako cvičenky ze spartakiády v sestavě „Poupata“. Po tomto zahájení byli hráči seznámeni s pravidly soutěže a první tři týmy se odebraly na malý sál, kd
e bylo vše připraveno k soutěži. Překvapením byla soutěž doprovodů. Sestřičky, které doprovázely své klienty na tuto akci, se aktivně zapojily do hry a tak senioři měli možnost porovnat své výkony s jejich.

V soutěži jednotlivců se na 1. místě umístil pan Zbyněk Hrouda z DD Šluknov s 260 body, 2. místo vybojoval pan Jiří Centner z DpS Orlická s 242 body, a na 3. místě skončila Jarmila Ekrtová z DpS Krásná Lípa s 224 body.

Nejstarší účastnicí turnaje byla paní Helena Jandová z DD Roudnice n. L., která zanedlouho oslaví 92 narozeniny, v soutěži dosáhla 92 bodů.

Soutěž družstev dopadla takto:

1. místo DD Šluknov 638 bodů (p. Oldřich Hofrichter 214 b., p. Zbyněk Hrouda 260 b., p. Jiří Valeš 164 b.)

2. místo DpS Severní Terasa 588 bodů (p. Veronika Peterová 210 b., p. Drahuše Grossová 196 b., p. Bedřich Kořínek 182 b.)

3. místo DpS Orlická 575 bodů (p. Karel Koubec 144 b., p. Jiří Centner 242 b., p. Leon Tomev 189 b.)

Domácí družstvo ve složení p. Jaromír Koucký, p. Antonín Bláha, p. Ján Dybala skončilo na šestém místě.

V soutěži doprovodů se na 1. místě umístila Blanka Belejová z DpS Severní Terasa, na 2. místě Edita Bríglová z DD Roudnice n.L. a 3. místo obsadila Lucie Zavřelová z DD Dobětice.