Halový turnaj OLDA CUP 2013 v Brozanech

 

| Aktuálně | Oldřich Krejčí |

Zatímco nedělní mrazivé ráno přimělo mnohé lidi poležet v teplé posteli, v brozanské hale se konal 4. ročník zimního fotbalového turnaje starších žáků pod již tradičním názvem Olda Cup. I tento turnaj vhodně zapadl do lednové série SK Sokola Brozany, organizované víkendové přípravy mladých fotbalistů na jaro 2013.

Turnaje se zúčastnilo 7 týmů Litoměřicka (viz tabulka). V 21 zápasech se vystřídalo více jak 80 mladých hráčů různého vzrůstu a různých zkušeností. Přesto ve všech zápasech byly k vidění mnohé dobré kombinace a taktické souhry spoluhráčů.

Zvláště vynikal souboj domácích hráčů SK Brozany „A“, s mužstvem budoucího vítěze celého turnaje týmem FK Polepy, který byl k pokochání nejen oka, často se zatajením dechu až přílišného kontaktního boje. Utkání bylo neprozřetelně předčasným finále již v polovině turnaje. Brozanští obdrželi jediný gól až v poslední minutě zápasu a neobhájili tak držení Putovního poháru turnaje do dalšího ročníku. Škoda, že početnému a dost vyspělému polepskému celku, brozanští mohli vzdorovat pouze základní 5 člennou sestavou s jedním náhradníkem z mužstva „B“.

Zámyslem trenéra domácích Josefa Brožíka bylo totiž sestavit z vlastních zdrojů letošního početného kádru 24 hráčů celkem 2 týmy „A“ a „B“, aby si v přípravném turnaji zahráli všichni hráči. Bohužel marodka, sníh a jiné důvody způsobily, že do turnaje trenér mohl nasadit pro 2 přihlášená družstva jen necelou polovinu svých hráčů a to tak, že základní sestavu tvořili jen 1+4 hráči, bez možnosti střídání. Dokonce poslední vzájemný zápas obou týmů Brozany „A“ versus Brozany „B“ hráli obě mužstva po celých dlouhých 14 minut navzájem pouze po 4 hráčích.

I přes jedno zranění domácího hráče byl turnaj Olda Cup příjemným zpestřením mrazivého víkendu pro všechny přítomné hráče a diváky.

Na závěr byly předány vítězům pěkné poháry a byli oceněni nejlepší jednotlivci.

Nejlepším brankářem Tomáš Fáry ze Sokolu Mšené lázně,
Nejlepším střelcem domácí hráč Denis Pavel z Brozan nad Ohří

Závěrečná tabulka:

Pořadí Mužstvo

skóre

body

1. FK Polepy 23:7 18
2. SK Sokol Brozany „A“ 20:3 15
3. TJ Sokol Straškov 11:15 10
4. Sokol Čechie Mšené Lázně 13:13 9
5. FK Schoeller Křešice 6:14 6
6. SK Sokol Brozany „B“ 8:14 4
7. TJ Viktoria Budyně 9:24 0

dálší foto zde

Red

Red