Terénní triatlon na Házmburku s tropickým nádechem

autor: Hoš,

fotografie: Giovanni Fiori

LIBOCHOVICE / KLAPÝ – V pořadí již patnáctý ročník multi-sportovního závodu „Házmburk X offroad triathlon“ (dále jen HXT) se odehrál v první polovině srpna v atraktivní lokalitě stejnojmenné hradní zříceniny na Libochovicku, a to jako další z letošních podniků

tri 7

seriálu Král Středohoří. Navzdory extrémnímu počasí (+36 stupňů na startu) byl zájem výkonnostní i amatérské rekreační triatlonové sportuchtivé veřejnosti velmi vysoký. V doslova tropické výhni se do retenční nádrže Klapý nakonec zanořila skoro stodesítka triatlonových obojživelníků. Těm na startu HXT tleskaly další stovky diváků, kteří vytvářeli po celou dobu náročného závodu skvělou atmosféru i mírně snesitelnější podmínky pro absolování náročného klání.

V uvedeném terénním triatlonu, který kombinoval 500 metrů plavání, 18km horského kola kolem zříceniny a závěrečný 5km dlouhý běh včetně výběhu k hradním věžím, se nejlépe etabloval zkušený obojživelník František Bulava z TT Loko Beroun, před stříbrným Štěpánem Vidnerem (TSK Praha) a bronzovým Zdeňkem Tůmou z Vanaman Kladno. Pozdější vítěz přitom rozhodl o svém triumfu až v běhu, když až do závěru kola to byl litý boj hned šestice mužů z popředí. Mezi ženami navázala na svou loňskou výhru Radka Vančurová z HISPORT teamu, stříbro brala Alena Hájková a pro bronz finišovala jinak zejména cyklistka bikerka Eliška Šulcová. „V tom vedru to bylo opravdu hodně těžké, ovšem servis prvotřídní a atmosféra skvělá,“  řekla po doběhu notně zmordovaná ovšem stále usměvavá v cíli druhá Alena. patnáctý ročník multi-sportovního závodu „Házmburk X offroad triathlon“ (dále jen HXT) se odehrál v první polovině srpna v atraktivní lokalitě stejnojmenné hradní zříceniny na Libochovicku, a to jako další z letošních podniků seriálu Král Středohoří. Navzdory extrémnímu počasí (+36 stupňů na startu) byl zájem výkonnostní i amatérské rekreační triatlonové sportuchtivé veřejnosti velmi vysoký. V doslova tropické výhni se do retenční nádrže Klapý nakonec zanořila skoro stodesítka triatlonových obojživelníků. Těm na startu HXT tleskaly další stovky diváků, kteří vytvářeli po celou dobu náročného závodu skvělou atmosféru i mírně snesitelnější podmínky pro absolování náročného klání.

tri 10

Organizátoři z pořadateského uskupení BIKE & TRIATLON TEAM Libochovice slibovali již před startem závodníkům „pořádnou nakládačku“, což se beze zbytku vyplnilo, nicméně prakticky všichni triatleté odjížděli nakonec znaveni ale spokojeni. „Jsme hlavně rádi, že i přes náročné podmínky se závod líbil, nám snad i povedl a hlavně nedošlo ani k žádným větlkým úrazům či karambolům. Zároveň musíme opět poděkovat všem institucím, úřadům, radnicím, osobám, živnostníkům a firmám za jejich pomoc a podporu. Bez nich bychom to dělat opravdu nešlo,“ uvedla členka pořadatelského výboru Jana Bušková z Libochovic. Dle jejích dalších slov si HXT si za patnáct let vybudoval celkem oprávněně postavení nejprestižnějšího a největšího triatlonového svátku na Litoměřicku.

HXT 2013 (0,5 – 18 – 5km) – celkové pořadí:

Pořadí Jméno Příjmení Klub / město FINISH
1 František Bulava TT Loko Beroun 1:13:17
2 Štepán Vidner TSK Praha 1:15:16
3 Zdeněk Tůma Vanaman Kladno 1:15:37
4 Jan Novotný HISPORT TEAM 1:15:52
5 Marek Bušek BTT Libochovice 1:17:39
6 Lubomír Čapek KÚC Bikesport Ústí n/L 1:17:59
7 Josef Kesler Chomutov 1:18:59
8 Vladislav Zušťák Triatlon Praha Háje 1:21:07
9 Michal Škobrtal Cykloadam racing 1:21:29
10 Michal Laube BTT Libochovice 1:21:39

 ženy:

1 Radka Vančurová HISPORT TEAM 1:32:32
2 Alena Hájková KCHRR sport 1:36:50
3 Eliška Šulcová Ústí nad Labem 1:48:26
4 Lenka Legnerová HISPORT TEAM 1:51:20
5 Tamara Kawiková Ostrava 1:56:17

KATEGORIE – přehled vítězů:

do 18 let

1 Přemysl Preiss Třebenice

 do 29 let

1 Štepán Vidner TSK Praha

 do 39 let

1 Jan Novotný HISPORT TEAM

do 49 let

1 František Bulava TT Loko Beroun

do 59 let

1 Milan Vopat ProCorde

nad 60 let

1 Jiří Malý AC Č. Lípa
1 Jiří Malý AC Č. Lípa
Red

Red