ASK – BK LOVOSICE – BK SKŘIVÁNEK ÚSTÍ 41 – 22 /22 – 6 /

Body a sestava – Hrzánová, Filípková 4, Švábová, Karfíková 2, Smutná, Udatná, Šindelářová.

První utkání začaly domácí hráčky hodně opatrně, s chybami v rozehře a téměř žádným doskokem po neúspěšné střelbě. Oba týmy dělaly dost chyb i ve střelbě a tak skóre po první části bylo 6 – 4 pro domácí. To druhá čtvrtina byla úplně jiná. Pětka domácích hráček – Jaškovová, Šulerová, Filípková, Smutná a Filípková se pustila do soupeřek s chutí a hodně bojovně. Podařilo se jim ubránit vysoké hráčky ve střelbě, po úspěšném zdvojení hráček v obraně vybojovaly hodně míčů, dobře si přihrávaly a dařily se jim i nájezdy do koše. Jen doskok po neúspěšné střelbě byl velice slabý, dá se říct, že žádný. Pro míč je třeba vyskočit a ne se jen přizvednout. Pěkné odvážné nájezdy předvedla A. Jaškovová, konečně pochopila s jakou rychlostí má jít do koše, aby byla úspěšná. Také se dařilo ve střelbě v této čtvrtině Lucce Ehlové, ale košů mohla dát víc, jen kdyby pořádně vyskočila a zamířila. Celá pětka hrála velice hezky a jejich skóre v této části hry bylo 16 – 2. Třetí čtvrtinu zahrála sestava hráček – Švábová, Bednaříková, Hrzánová, Karfíková a Svobodová také velice dobře, dokázaly míč soupeřkám vzít, ale nájezd do koše a střelba byli slabší. Přesto svoji čtvrtinu vyhrály 14 – 7. Pochvalu za boj o míč zaslouží A. Bednaříková a L. Švábová. Poslední čtvrtina domácím hráčkám moc nevyšla, prohrály ji 5 – 9, nedokázaly zahrát tak dobře, jako ve druhé čtvrtině.

ASK – BK LOVOSICE – BK SKŘIVÁNEK ÚSTÍ 42 – 23 /16 – 12/

Body – Bednaříková 14, Hrzánová 8, Šulerová 7, Ehlová 4, Svobodová 3, Švábová, Filípková, Karfíková 2.

Druhé utkání mělo téměř stejný průběh jako první zápas. Hrály jsme se střídavými úspěchy jak v útoku, tak v obraně.

Děvčata se pokoušela v obou utkáních zahrát útočné akce, což se jim dařilo různě. Na správné zahrání těchto akcí je třeba zaujmout určité postavení, které je pro úspěch velice důležité a také vše správně načasovat. Ne všechny hráčky to už chápou, ale snaha zahrát je se hodnotí.

A právě v závěru druhého zápasu se děvčatům podařilo velice dobře zahrát nový signál. V něm je potřeba dobře rozehrát, správně načasovat vybíhání pro přihrávku a zakončením signálu je střelba ze střední vzdálenosti. A to se podařilo, přihrávky vyšly, clony byly také účinné a E. Šulerová se dostala do střelby, ze které se ještě moc netrefuje a dala! Protože to bylo již v posledních dvou minutách, kdy se po oddechovém čase rozehrává blíž ke koši soupeřů, tak si vzala domácí trenérka tajm a pokyn byl jasný, znova zahrát stejný signál. To se podařilo, jen střelba již nevyšla, tak jak měla, ale Žambína byla při pokusu o střelbu vytlačena za trojku a protože měla stále snahu vystřelit, byla faulovaná a šla házet poprvé v životě tři šestky. Ten samý signál jsme zahrály ještě na konci utkání ještě jednou, jenže trenér hostí své hráčky poučil, jak mají a spíš nemají domácí bránit, naše děvčata si toho nevšimla a tak to již nevyšlo.

Pochvalu za pěkné a bojovné zápasy zaslouží všechny hráčky, některé trénují málo a tak dělají více chyb, ale i tak se snažily. Pochvala za snahu hrát signály, musíme se ještě zlepšit v doskoku pod košem jak v útoku, ta i v obraně.

A největší pochvala za povzbuzování děvčat na lavičce svým spoluhráčkám na hřišti, protože i když jsme hrály doma, tak zase byla v hledišti převaha rodičů soupeřek a ti vytvořily svým děvčatům velice hlasité domácí prostředí.