Tahač MKR si zkusil i pilot Formule 1

Náš tahač si zkusil i pilot Formule 1

16.9.2013

Naše stáj byla již tradičním hostem maďarské zastávky WSR – World Series by Renault na okruhu Hungaroring. Náš tahač si zkusil i pilot Formule 1Náš závodní tahač si tak letos vyzkoušel i testovací pilot Formule 1 Sébastien Buemi.

 

            „Jde o velkou show, kterou si jako hosté sami velmi užíváme. Tentokrát to totiž nejsme my, kdo závodí, ale ti, kteří zpestřují doprovodný program, stejně jako závodní stáj formule Red Bull. Jde o velkou, divácky sledovanou akci a jsem rád, že i letos jsme mohli být u toho,“ vysvětlil manažer našeho týmu Karel Neffe.
            Série WSR je velmi populární program sestavený ze závodů evropského šampionátu Formule Renault 3,5 a 2,0, Megane Trophy a Europcup Clio. Zastávka na maďarském Hungaroringu byla osmou z jedenácti. Naše trucky se na závodním okruhu střídaly v rámci doprovodného programu v exhibicích s týmem Formule 1 Red Bull. Svezení si v kokpitu závodního tahače nenechal ujít ani švýcarský pilot Sébastian Buemi, někdejší závodník stáje Scuderia Toro Rosso a dnes testovací jezdec Red Bullu. „Akce na Hungaroringu krásně zapadla do našeho závodního kalendáře, ve kterém jsme mezi zastávkou v Mostě a následujícím Zolderem měli pauzu. Jde o poměrně blízký okruh, takže jsme si takové pozvání nemohli nechat ujít a navíc to bylo příjemné odreagování,“ dodal Karel, když připomněl, že se naše tahače už v následujícím víkendu představí v rámci osmého dílu evropského šampionátu v belgickém Zolderu.
Red

Red